Obserwuj w Google News

Magda Femme uderza w Anję Rubik. Mocne słowa byłej gwiazdy Ich Troje

2 min. czytania
04.06.2020 15:50
Zareaguj Reakcja

Magda Famme, była wokalistka Ich Troje, skrytykowała wypowiedź Anji Rubik o lotach w kosmos. Modelka uważa, że przełomowa misja NASA i SpaceX to marnowanie pieniędzy, które można byłoby przeznaczyć na ratowanie planety. Była żona Wiśniewskiego zarzuciła Rubik hipokryzję. 

Magda Femme skrytykowała wypowiedź Anji Rubik
fot. Instagram:@anja_rubik

Anja Rubik to czołowa polska modelka, która jako jedna z nielicznych odniosła sukces za granicą. Po latach spędzonych na wybiegach postanowiła wykorzystać zdobytą popularność do promowania działań na rzecz ratowania planety. Rubik wspiera różne akcje proekologiczne i namawia do świadomego korzystania z zasobów naturalnych. Poza tym jest twarzą #Sexedpl - fundacji prowadzącej kampanię na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce. Modelka popiera inicjatywy środowisk feministycznych i strajki przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Apele Anji Rubik w mediach społecznościowych niejednokrotnie wywoływały kontrowersje. Gwiazda nie przejmuje się jednak krytyką i śmiało mówi to, co myśli. Niedawno pokusiła się o komentarz na temat przełomowej misji NASA i SpaceX, podczas której Elon Musk wystrzelił prywatną rakietę z dwoma astronautami na pokładzie. Transmisja z historycznego lotu Falcon 9 pobiła rekordy popularności w serwisie YouTube. Wagę wydarzenia porównywano z lądowaniem człowieka na Księżycu. 

Anja Rubik pokazała stare zdjęcie. Wyglądała zupełnie inaczej, niż teraz [FOTO]

Magda Femme skrytykowała wypowiedź Anji Rubik o lotach w kosmos

Eksperymenty Elona Muska mają wkrótce zaowocować komercyjnymi wycieczkami w przestrzeń kosmiczną, w ramach których turyści mogliby "zwiedzać" orbitę okołoziemską. Przełomowe plany jednego z najbogatszych ludzi na świecie budzą jednak sprzeciw Anji Rubik. 

Miliardy dolarów, aby zadowolić ego! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie. Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać planu B, bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić – napisała na Instagramie. 

Wypowiedź polskiej modelki podzieliła internautów. Nie zgadza się z nią m.in. Magda Femme, była wokalistka Ich Troje. Pierwsza żona Michała Wiśniewskiego postanowiła odnieść się do słów Anji Rubik na Facebooku. 

Droga Pani Anju Rubik! Tylko ludzka ciekawość świata i wszechświata doprowadziła nas do czasów współczesnych. Gdyby nie to, siedzielibyśmy dalej w jaskiniach. Po drugie, "droga Pani", trochę idiotycznie to brzmi z ust osoby, która zarabia na promowaniu absurdalnie drogich ubrań dla elit... gdy przecież tyle głodu i biedy. Hipokryzji i braku wyobraźni mówię - nie! - napisała dosanie Femme. 

Posłuchaj podcastu