Obserwuj w Google News

Maciej Zakościelny jako czarnoskóry piłkarz reprezentacji Polski. Będzie skandal?

2 min. czytania
22.11.2022 12:57
Zareaguj Reakcja

Maciej Zakościelny gra Emmanuela Olisadebe, zawodnika polskiej reprezentacji pochodzącego z Nigerii, w spektaklu „Nic się nie stało”, który wystawiany jest przez warszawski Garnizon Sztuki. Kogo jeszcze zobaczymy na deskach teatru? Kto gra Roberta Lewandowskiego?

Nic się nie stało - kadr promocyjny spektaklu
fot. materiał prasowe Garnizon Sztuki/Facebook

„Nic się nie stało” to nowa propozycja teatralna warszawskiego Garnizonu Sztuki. Przedstawienie w reżyserii Piotra Ratajczaka na bazie scenariusza Piora Rowickiego wystawiane jest w Warszawie od Święta Niepodległości, 11 listopada. Spektakl ma być hołdem złożonym kultowym postaciom polskiej piłki nożnej, skupiającym się nie tylko na zawodowej ścieżce najsłynniejszych zawodników, ale opowiadającym także o życiowych problemach i dramatycznych wydarzeniach z ich życiorysu.

Redakcja poleca

„Nic się nie stało” – o czym dokładnie jest sztuka Piotra Ratajczaka? 

Z informacji prasowych teatru wynika, że sztuka skupia się na losach garstki słynnych zawodników i ludzi sportu, związanych z polską piłką nożną od lat. W spektaklu poznamy losy takich postaci jak: 

  • Ernest Wilimowski – zawodnik rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę
  • Kazimierz Deyna – słynny zawodnik i „geniusz środka pola”, piłkarz jednocześnie uwielbiany i znienawidzony, przez niektórych nazywany „zawodnikiem wyklętym”
  • Zbigniew Boniek – uznany piłkarz, a potem trener i selekcjoner polskiej reprezentacji, który zasłynął swoim ciętym humorem i „niepoprawnym temperamentem”
  • Ewa Pajor – światowa gwiazda kobiecego futbolu
  • Emmanuel Olisadebe, o którym materiały prasowe piszą jako „naszym "biało–czerwono–czarnym" zawodniku, czyli pierwszy czarnoskóry, pochodzący z Nigerii zawodnik w historii kadry narodowej, 
  • Robert Lewandowski, czyli tytan pracy w drodze do międzynarodowego sukcesu.

Pomysł na spektakl wziął się z konstatacji ogromnej popularności piłki nożnej w naszym kraju. Jak czytamy na stronie teatru:

– Chcemy tą opowieścią zintegrować wszystkich wokół pasji jaką jest piłka nożna, dotrzeć do jej miłośników, ale też zarazić tą historią tych nieprzekonanych, szczególnie kobiety, które nie wykazują zrozumienia dla piłkarskich pasji swoich mężczyzn. Chcemy pokazać im jak ważne jest dla jakości związku wspólne celebrowanie sportowych emocji. Również kibicowanie z dziećmi świetnie wpływa na więzi rodzinne, dziecko uczy się przeżywać nie tylko zwycięstwa, ale i porażki.

Maciej Zakościelny jako Emmanuel Olisadebe. Kto jeszcze gra w sztuce Gazrnizonu Sztuki?

Obsada nowego spektaklu tyleż imponuje, co zaskakuje. Na deskach teatru zobaczymy bowiem takich aktorów i aktorki jak: Zofia Zborowska – Ewa Pajor, Jakub Sasak – Zbigniew Boniek, Piotr Głowacki – Kazimierz Deyna, Marcin Korcz – Robert Lewandowski. Największe zaskoczenie budzi jednak obsadzenie Macieja Zakościelnego w roli Emmanuela Olisadebe. Polski aktor zagra czarnoskórego zawodnika z Nigerii.

„Nic się nie stało” – gdzie i kiedy oglądać spektakl?

Przedstawienie „Nic się nie stało” wystawiane jest w warszawskim teatrze Garnizon Sztuki od 11 listopada. Sztuka cieszy się tak dużą popularnością, że grana będzie co najmniej do 31 grudnia.

Czytaj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/SE.pl/GarnizonSztuki.org.pl/Instagram

Georgina Rodriguez / Anna Lewandowska / https://www.instagram.com/antonelaroccuzzo
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram: @georginagio / annalewandowska / antonelaroccuzzo