Obserwuj w Google News

Maciej Dowbor powinien odejść z Polsatu? Piotr Gąsowski nie gryzł się w język

2 min. czytania
06.06.2023 09:58
Zareaguj Reakcja

Choć decyzja o zwolnieniu Katarzyny Dowbor zapadła już dobrych kilka tygodni temu, nadal wzbudza wiele skrajnych emocji. Pod ostrzałem fanów formatu znalazł się nawet sam Maciej Dowbor, któremu zarzuca się, że powinien odejść ze stacji w geście solidarności z matką.

Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Od momentu przejęcia przez Edwarda Miszczaka ciepłej posadki dyrektora programowego Polsatu, nad słoneczną stacją zgromadziły się czarne chmury. Zwolnienia, odejścia i podmianki na stanowiskach z dnia na dzień stały się niemal „normalną” praktyką, która zdaniem szefostwa ma za zadanie „odświeżyć” ramówkę. Jak dotąd z Polsatem pożegnali się m.in. Michał Wiśniewski, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski czy Katarzyna Dowbor, a widzowie stacji coraz częściej drżą o posady reszty swoich ulubieńców.

Redakcja poleca

Zmiany Edwarda Miszczaka bolą widzów Polsatu

Tajemnicą nie jest jednak, że w ostatnim czasie, najwięcej emocji wśród fanów Polsatu wywołały zmiany w obsadzie programu „ Nasz nowy dom”, który już wkrótce powróci na antenę wraz z nową prowadzącą. Swojego zdziwienia, czy nawet rozgoryczenia w sprawie, nie kryła również sama Katarzyna Dowbor, która ostatnią wymianę zdań z Miszczakiem wspomina jako „rozmowę o niczym”.

Zwolnienie dziennikarki doprowadziło nawet do tego, że fani formatu zaczęli namiętnie apelować do Macieja Dowbora, aby ten w geście solidarności z matką, zrezygnował z konferansjerki w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Całą sprawę skomentował niedawno Piotr Gąsowski, który jeszcze kilka miesięcy temu sam apelował do Maćka, aby ten nie opuszczał programu, który przez lata prowadzili w duecie...

Kochany Maćku! Przyjacielu! - zaczął. Po pierwsze... przepraszam, że nie powiedziałem ci o tym wcześniej... to był impuls, lawina emocjonalna, żal wielki! Po prostu skowyt za Kasią! Kasia, proszę, wybacz... Po drugie... jeszcze bardziej proszę... zostań w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! To jest twoje miejsce! Wielokrotnie ci o tym mówiłem i pisałem! Jesteś świetny i kompetentny! Dowcipny i wciąż... młody! Stałeś się w tym programie... mistrzem! I twoi i nasi fani i fani tego programu, których kochamy, też by tego chcieli - – pisał wtedy pod postem Dowbora.

Maciej Dowbor powinien odejść z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Gąsowski gościł niedawno w najnowszym odcinku podcastu „WojewódzkiKędzierski”, w którym prowadzący otwarcie zapytali go o to, czy rozumie sens obecnych przetasowań w stacji, które dotknęły m.in. matkę jego kolegi. Kuba Wojewódzki dopytał Gąsowskiego również o to, czy nie uważa on, że Maciej powinien odejść z Polsatu w geście solidarności z Katarzyną.

Nie dotyczy to jego życia w żaden sposób. To jest zupełnie inny program, zupełnie inna redakcja. Na miejscu Kasi Dowbor chyba nie chciałbym, żeby mój syn odszedł - – mówił Gąs.

Zobacz także: Martyna Kupczyk z "Nasz nowy dom" już tego nie kryje. Powiedziała, co myśli o Eli Romanowskiej

RadioZET.pl/Plejada.pl