Obserwuj w Google News

Łukasz Nowicki nie narzeka na niską pensję. W TVP zarabia krocie

2 min. czytania
01.06.2023 21:20
Zareaguj Reakcja

Łukasz Nowicki od lat prowadzi programy Telewizji Polskiej. Prowadzący „Pytania na Śniadanie” podobno może liczyć na całkiem niezłą pensję. Ile zarabia prezenter TVP?

łukasz-nowicki-nie-narzeka-na-niską-pensję-w-tvp-zarabia-krocie
fot. Waldemar Kompała/TVP/East News, VIPHOTO/East News

Łukasz Nowicki jest jednym z ulubionych prowadzących „ Pytania na Śniadanie”. W pozyskaniu sympatii widzów prezenterowi nie przeszkodziły nawet liczne wpadki. Gospodarz śniadaniówki TVP ma na koncie zabawne przejęzyczenia. W przeszłości musiał tłumaczyć się z rzucania pieczywem, a niedawno został znokautowany na wizji przez Tomasza Wolnego. Okazuje się, że lata pracy w Telewizji Polskiej mogą przynieść wymierne korzyści. Nowicki ma być sowicie wynagradzany za każde pojawienie się na wizji. Na jakie zarobki może liczyć prowadzący „PnŚ”?

„Pytanie na Śniadanie”. Ile zarabia Łukasz Nowicki? Nie narzeka na niską pensję

Jeszcze niedawno widzowie martwili się o prowadzących „Pytania na Śniadanie”, gdy jesienią prowadzili oni program w studiu plenerowym. Łukasz Nowicki walczył z zimnem i rozcierał ręce, a fani programu śniadaniowego zastanawiali się, czy TVP oszczędza na ogrzewaniu.

Według doniesień Shownews.pl w Telewizji Polskiej czasami warto znieść pewne niedogodności. O oszczędzaniu nie ma bowiem mowy. Dziennikarze portalu przekonują, że udało im się ustalić, ile zarabia prezenter. Mowa tu o kwocie 100 tysięcy złotych za cały sezon emisji porannego programu.

Na tym zarobki Łukasza Nowickiego się nie kończą. Gwiazdor TVP jest też gospodarzem teleturnieju „Postaw na milion”. Pracę na planie programu reguluje osobny lukratywny kontrakt. Teleturniej jest obecny na antenie publicznego nadawcy już od 2011 roku. Początkowo prezenter ponoć mógł liczyć na „skromne” 10 tysięcy za cały sezon. Teraz podobno zarabia znacznie więcej.

Redakcja poleca

Shownews.pl przekonuje, że program, który ma być kręcony w Krakowie, powstaje zaledwie w 5 dni, ponieważ ekipie zależy na tym, by jak najszybciej powrócić do Warszawy. - Za serię „Postaw na milion” Łukasz Nowicki ma zgarniać aż 150 tysięcy złotych... Zatem jeśli popracuje 10 dni i nakręci dwa sezony show, zainkasuje... 200 tysięcy złotych! - możemy przeczytać na stronie portalu.

Mocna pozycja Łukasza Nowickiego w TVP to podobno nie tylko zasługa sympatii widzów, ale także produkcji prowadzonych przez niego programów. - Od lat jest bardzo lubiany nie tylko przez widzów, ale tez przez osoby, które z nim pracują przy programie. Zawsze chętnie jeżdżą na zdjęcia do Krakowa, żeby spędzić z nim te kilka dni na planie - miał przekazać informator Shownews.pl.

Redakcja poleca
Wpadki telewizyjne Filip Chajzer
9 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/Reporter/East News