Zamknij

Leon Niemczyk miał sześć żon? Prawda wyszła na jaw po jego śmierci

29.11.2022 17:57

Leon Niemczyk przez całe życie utrzymywał, że sześciokrotnie zawarł związek małżeński. W środowisku aktorskim znany był z podbojów miłosnych i słabości do kobiet. Prawda o tym, jak naprawdę wyglądało jego życie romantyczne, wyszła na jaw po jego śmierci.

Leon Niemczyk miał sześć żon? Prawda wyszła na jaw po jego śmierci
fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Leon Niemczyk urodził się 15 grudnia 1923 w Warszawie. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął od występu w roli majora Stuposza w "Celulozie". Jego talent i charyzma niema od razu spotkały się z ogromnym uznaniem widzów, dzięki czemu przed Niemczykiem otworzyły się drzwi do prawdziwej kariery.

Aktor utrzymywał, że zagrał w pięciuset produkcjach. Wśród nich znalazły się takie hity jak "40-latek", "07 zgłoś się" i "Złotopolscy". Największą sławę przyniósł mu jednak serial "Ranczo", w którym Niemczyk występował jako Jan Japycz.

Zobacz także: „Ranczo“ najlepszym serialem ćwierćwiecza. Twórcy nie kryli wzruszenia

Związki Leona Niemczyka. Aktor miał sześć żon?

Życie Leona Niemczyka było naznaczone nie tylko dobrymi kreacjami aktorskimi, ale także licznymi romansami i... małżeństwami? Jak czytamy na stronie zycie.news.pl, aktor zarzekał się, że wielokrotnie wchodził w związek małżeński i niemal tyle samo razy dostawał rozwód.

Z Jugosłowianką, Rosjanką, Kubanką, Niemką i dwiema Polkami. Ze wszystkimi się potem rozwiodłem, a adwokat, który mądrze mi te rozwody przeprowadził, obiecał, że przy kolejnym da mi rabat — miał twierdzić Niemczyk.

Prawdą jest, że w środowisku aktorskim miał opinię kobieciarza i uwodziciela. Po jego śmierci okazało się jednak, że doniesienia o jego małżeństwach były mocno przesadzone. Tak naprawdę aktor na ślubnym kobiercu stanął tylko dwa razy — z Tatianą Zuanar i z Krystyną Niemczyk.

Rocznica śmierci Leona Niemczyka

Leon Niemczyk zmarł 29 listopada 2006 roku. Aktor walczył z nowotworem płuc.

Źródła: RadioZET.pl/Świat Seriali Interia/Zycie.news.pl