Obserwuj w Google News

Księżna Diana miała nieślubną córkę? W sieci krążą dowody

2 min. czytania
05.07.2023 14:59

Księżna Diana miała nieślubną córkę? Temat powraca niczym bumerang, a w sieci pojawiło się wiele argumentów na poparcie tej plotki. Czy książę William i książę Harry nie byli jedynymi dziećmi żony Karola III?

Księżna Diana miała nieślubną córkę?
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

29 lipca 1981 roku odbył się ślub księżnej Diany oraz (wtedy jeszcze) księcia Karola. Niecały rok po uroczystości na świat przyszedł książę William, a w 1984 roku urodził się książę Harry. Czy Diana oprócz synów doczekała się jeszcze córki? Jej małżeństwo nie było szczęśliwe – Karol nie miał zamiaru rezygnować z romansowania z Camillą. Stąd spekulacje, że ukojenie w obcych ramionach mogło zakończyć się ciążą. Inne źródła podają, że córka Diany została poczęta metodą in vitro i miała szukać biologicznych rodziców.

Zobacz także:  Tak wyglądałaby dziś księżna Diana. Te zdjęcia zwalają z nóg

Księżna Diana miała nieślubną córkę?

Według „analityków” afer tworzących się wokół rodziny królewskiej wiele wskazuje na to, że księżna Diana miała córkę. Jako przykład podają między innymi pomnik na cześć żony Karola, odsłonięty jakiś czas temu. Na miejscu pojawili się książę William oraz książę Harry. Po odsłonięciu monumentu widać, że Diana trzyma za ręce dwoje dzieci, a za nią znajduje się kolejne.

pomnik księżnej Diany
fot. Dominic Lipinski/Press Association/East News

W ten sposób utwierdzono się w teorii, że księżna miała nieślubną córkę. Inni z kolei tłumaczą, że pomnik ma przedstawiać nie bliskich Diany, a podopiecznych fundacji, w którą „królowa ludzkich serc” była zaangażowana za życia. Inne spekulacje dotyczą zajścia w ciążę dzięki metodzie in vitro.

Taki sposób zajścia w ciążę miała zlecić sama królowa Elżbieta II – chodziło o badanie płodności. Diana i Karol nie byli wtedy jeszcze małżeństwem. Dziewczynka miała otrzymać imię Sarah, a po latach media zaczęły donosić, że dziecko pary chciało poznać swoich biologicznych rodziców. Jednak dorosła wówczas kobieta miała otrzymywać pogróżki i zrezygnować ze swojego pomysłu.

Redakcja poleca

Pojawia się jeszcze teoria, że księżna Diana była w ciąży, kiedy 31 sierpnia 1997 roku we Francji doszło do tragicznego wypadku. Miała spodziewać się dziecka z Dodim Al Fayedem, o czym dowiedział się ojciec towarzysza Diany tuż przed wypadkiem. Jednak królewski patolog wykluczył ciążę.

- Według mojej ekspertyzy Diana nie była w ciąży. Niektóre kobiety wiedzą jednak, że są w ciąży niemal od razu, więc może ona do nich należała? - mówił Richard Shepherd.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS