Obserwuj w Google News

Książę Harry zeznawał w sądzie. Wyjawił, co przeżył w dzieciństwie

2 min. czytania
06.06.2023 18:26
Zareaguj Reakcja

Książę Harry zeznawał przed brytyjskim Sądem Najwyższym w procesie przeciwko Mirror Group Newspapers. Musi wykazać przed wymiarem sprawiedliwości, że dziennikarzem zdobywali informacje przez m.in. włam na telefon komórkowy oraz inne mało legalne źródła. Syn króla Karola III powiedział, co przeżywał w dzieciństwie.

Książę Harry
fot. DANIEL LEAL/AFP/East News

Książę Harry może mieć twardy orzech do zgryzienia. Po stronie MGM stoi prawnik Andrew Green KC, znany wszem i wobec jako „bestia w sądzie”. Dziennikarze odpierają zarzuty, że dochodziło do włamywania na telefony komórkowe, ale nie w przypadkach, które dotyczą procesu. Harry musi wykazać, że rzeczywiście ktoś miał wgląd w jego prywatne wiadomości. Sprawa dotyczy 33 artykułów prasowych z lat 1996-2010, które mają bazować na nielegalnie zdobytych informacjach, a ogółem w grę wchodzi 207 publikacji.

Zobacz także:  To koniec związku Harry'ego i Meghan? Imprezuje i nie nosi obrączki!

Książę Harry zeznawał przed sądem. Zaczął się głośny procesie

Książę Harry przygotował prawie 50-stronicowe oświadczenie, w którym oskarża i potępia tabloidy o nadanie łatki „narkomana” i „tępaka”. Prawnik syna króla Karola III jest zdania, że ten był ofiarą nielegalnego pozyskiwania informacji. Jednak prawnik MGN twierdzi, że nie ma żadnych dowodów na podsłuchiwanie.

Syn króla Karola skupił się też na innych artykułach, które spowodowały u niego załamanie nerwowe. Za przykład podawał publikacje, w których można było przeczytać, że nie jest synem Karola, a majora armii, Jamesa Hewitta. Hewitt miał być też kochankiem księżnej Diany.

- Kiedy miałem 18 lat, a zaledwie sześć lat wcześniej straciłem matkę, takie historie wydawały mi się bardzo krzywdzące i bardzo realne. Były raniące, podłe i okrutne. Zawsze kwestionowałem motywy tych historii – mówił Harry.

Redakcja poleca

Książę był w szoku, gdy zaczął dowiadywać się, że dziennikarze ukradli jego włosy w celu wykonania badań DNA. Harry nie sądził, że aż tyle osób uwierzy w spekulacje tabloidów.

- Czy gazetom zależało na zasianiu wątpliwości w umysłach opinii publicznej, abym mógł zostać usunięty z rodziny królewskiej? […] Pamiętam, że bardzo trudno było mi komukolwiek zaufać. To doprowadziło do napadów depresji i paranoi – opowiadał Harry.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS