Obserwuj w Google News

Książę Harry zdradził tajemnicę rodziny królewskiej. Nikt nie powie tego na głos

2 min. czytania
31.05.2023 11:10
Zareaguj Reakcja

Książę Harry wyjawił sekret członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Młodszy brat księcia Williama nie gryzł się w język i powiedział to, do czego nikt nie chce się przyznać. Czy w jego słowach jest ziarnko prawdy?

książę-harry-zdradził-tajemnicę-rodziny-królewskiej-nikt-nie-powie-tego-na-głos
fot. Rex Features/East News

Książę Harry i Meghan Markle jakiś czas temu przeprowadzili się do Kalifornii i zrezygnowali z obowiązków oficjalnych przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej. Ostatnio syn Karola III był obecny w Londynie na koronacji ojca. Choć nie mógł liczyć na ciepłe przyjęcie, podobno zaczął się zastanawiać nad tym, czy nie podjął złej decyzji, odcinając się od rodziny. Zdaniem niektórych wkrótce Harry wróci do Wielkiej Brytanii z podkulonym ogonem. Nie oznacza to jednak, że nagle stanie się zwolennikiem monarchii. Słowa księcia nie pozostawiają cienia wątpliwości, co sądzi o obowiązkach korony.

Harry wyjawił sekret rodziny królewskiej. Mocne słowa księcia

Jeszcze przed podjęciem decyzji o wyprowadzce z Wielkiej Brytanii i rezygnacją z obowiązków księcia, Harry udzielił wywiadu dziennikarzom Newsweeka. Syn Karola III podkreślał wówczas, że próbuje znaleźć sposób na pełnienie znaczącej roli w brytyjskiej monarchii. Z jego wypowiedzi już wtedy dało się wyczuć, że planuje podążać własnymi ścieżkami.

Najwięcej emocji wywołały jednak jego słowa o podejściu członków rodziny królewskiej do ich obowiązków. Książę co prawda zaznaczył, że „royalsi” są „zaangażowani w modernizację brytyjskiej monarchii” i „nie robią tego dla siebie, ale dla dobra ogółu”, jednak później zaskoczył wszystkich szczerym wyznaniem.

Redakcja poleca

Harry zasugerował, że tak naprawdę nikt nie chce zostać kolejnym władcą Wielkiej Brytanii. - Czy jest ktoś z rodziny królewskiej, który chce być królem lub królową? Nie sądzę - wyznał bez krępacji. Szybko dodał jednak, że każdy „przyjmie na siebie obowiązki, gdy nadejdzie czas”.

Spodziewaliście się, że objęcie rządów w brytyjskiej monarchii spotyka się z taką niechęcią? A może książę Harry nie wie, o czym mówi?