,

Książę Harry przyjechał do Londynu. Ma bardzo ważny powód

27.03.2023 14:52

Nie jest tajemnicą, że książę Harry w Londynie nie przez wszystkich jest mile widziany. Odkąd „royals” został pozbawiony tytułów i wyemigrował do USA razem z żoną i dziećmi, rodzinne strony odwiedza raczej rzadko. Co więc go ściągnęło do Wielkiej Brytanii?

Książę Harry przyjechał do Londynu. Miał bardzo ważny powód, by wrócić do ojczyzny
fot. Marcin Nowak/REPORTER

Książę Harry w poniedziałek pojawił się w Londynie. Wykluczony członek brytyjskiej monarchii nie utrzymuje najlepszych kontaktów z rodziną, więc nikogo chyba nie zdziwi, że to nie pałac Buckingham był celem jego podróży. Okazuje się, że Harry musiał tego dnia stawić się w sądzie.

Zobacz też: Książę "przyjaciel pedofila" chce iść w ślady Harry'ego. Pozdazdrościł mu autobiografii

Książę Harry stawił się w sądzie

Zbuntowany royals wszedł na wojenną ścieżkę z wydawnictwem Associated Newspapers, które jest odpowiedzialne min. za popularny brytyjski dziennik „Daily Mail”. Przeciwko grupie wystąpiło kilku oskarżycieli. Oprócz Harrego z AN walczą: Elton John, jego mąż David Furnish i aktorki Elizabeth Hurley oraz Sadie Frost.

Grupa celebrytów zarzuciła wydawnictwu min.: podsłuchiwanie prywatnych rozmów telefonicznych, zakładanie podsłuchów w samochodach i w domach czy płacenie policji za podawanie danych, które powinny zostać poufne. Firma Associated Newspapers nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. Stara się o oddalenie sprawy, której już przygląda się Sąd Najwyższy.

Książę Harry przeciwko prasie

Brytyjczycy niekoniecznie pochwalają występki księcia Harrego. W momencie odłączania się royalsa od reszty rodziny, miejscowe media zalała fala informacji na ten temat. Nie wszystkie spodobały się Harremu. Mężczyzna postanowił rozliczyć lokalną prasę z podawanych przez nią newsów.

Zobacz też: Royalsi odcinają się od Meghan i Harry'ego. "Mam nadzieję, że zostaną posadzeni na Islandii"

W 2020 roku młodszy syn Karola III wygrał proces o zniesławienie z „Mail on Sunday”. Niedawno dziennik znowu został pozwany przez Harrego. Księciu nie spodobał się tekst informujący o tym, że po zrezygnowaniu z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, ubiegał się o opłacaną przez pałac ochronę. 

loader
Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się