Obserwuj w Google News

Książę Harry liczył na to, że Meghan Markle pokona jego "rudy gen"

2 min. czytania
13.01.2023 12:20

Książę Harry zdradził, że myśląc o dzieciach z Meghan Markle, był przekonany, iż pociechy nie odziedziczą koloru jego włosów. Przeliczył się.

Książę Harry i Meghan Markle
fot. Backgrid/East News

Książę Harry był zaskoczony, kiedy okazało się, że jego dzieci mają rudy kolor włosów. Był przekonany, że pula genów Meghan Markle będzie dominowała w tej kwestii.

Książę Harry o swoim "rudym genie"

Meghan Markle i Książę Harry to słynni byli członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Para wzięła ślub w 2018 roku, a rok później ogłosiła, że chce być niezależna finansowo i mieszkać w Kanadzie. W 2020 roku książę i jego żona ogłosili, że rezygnują z tytułów szlacheckich i z królewskiego patronatu. I chociaż nadal nie wiodą życia zwyczajnych ludzi, nie muszą się już użerać z uwstecznionymi zasadami dworskiej etykiety. Dzięki temu mogą również otwarcie mówić o wielu prywatnych kwestiach jak na przykład odmrożony penis, czy przebieranki w strój nazisty.

Redakcja poleca

9 stycznia 2023 roku miała miejsce premiera biografii Harry'ego pod tytułem "Ten drugi". Z tego powodu syn króla udziela ostatnio wielu wywiadów. Jak podaje Mirror, był między innymi gościem programu "Stephen Colbert on The Late Show". Opowiadał w nim nietypowe historie związane z początkiem swojej relacji z Markle.

Już we wczesnych etapach ich związku książę Harry fantazjował o tym, jak będą wyglądać ich wspólne dzieci. Przyznał, że nie spodziewał się, że będą rude. Uważał bowiem, że jego geny nie mają szans z genami Meghan Markle. 

- Naprawdę myślałem na początku mojego związku, patrząc daleko w przyszłość i zakładając, że będziemy mieć dzieci, że nie ma możliwości, aby rudy gen wygrał z genami mojej żony.

Harry i Meghan mają dwoje dzieci – trzyletniego syna Archiego i córkę Lilibet. Obie pociechy mają rude włosy. Harry zażartował, że się mylił, po czym machnął pięścią wiwatując: "Naprzód rudzi!".

Redakcja poleca

"Rudy gen": skąd się biorą rude włosy?

Czy książę Harry, mówiąc o "rudym genie", miał rację? W dużej mierze tak, ponieważ rude włosy mają źródło w genie, który koduje białko MC1R, które jest odpowiedzialne za produkcję melaniny - barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry, włosów i oczu. Jeśli oboje rodziców ma gen rudych włosów, istnieje 25% szans na urodzenie dziecka z rudymi włosami. Jeśli tylko jeden rodzic ma ten gen, szansa wzrasta do 50%. Według badań rude włosy występują u około 2-6% ludzi na całym świecie. Najwięcej posiadaczy rudych włosów pochodzi z Europy, gdzie ten kolor występuje u około 10% populacji.

Rude włosy są rzadko spotykane w porównaniu z innymi kolorami włosów, przez co często są obiektem krzywdzących mitów z nimi związanych. Osoby o tym odcieniu włosów mogą spotkać się z drwinami nie tylko na etapie szkoły, ale nawet w dorosłym życiu. Na szczęście dyskryminacja ze względu na rude włosy jest coraz rzadsza i ten odcień coraz częściej uważany jest za atrakcyjny oraz pożądany.

RadioZET.pl/Mirror