Książę Harry liczył na to, że Meghan Markle pokona jego "rudy gen"
Książę Harry zdradził, że myśląc o dzieciach z Meghan Markle, był przekonany, iż pociechy nie odziedziczą koloru jego włosów. Przeliczył się.

Książę Harry był zaskoczony, kiedy okazało się, że jego dzieci mają rudy kolor włosów. Był przekonany, że pula genów Meghan Markle będzie dominowała w tej kwestii.
Książę Harry o swoim "rudym genie"
Meghan Markle i Książę Harry to słynni byli członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Para wzięła ślub w 2018 roku, a rok później ogłosiła, że chce być niezależna finansowo i mieszkać w Kanadzie. W 2020 roku książę i jego żona ogłosili, że rezygnują z tytułów szlacheckich i z królewskiego patronatu. I chociaż nadal nie wiodą życia zwyczajnych ludzi, nie muszą się już użerać z uwstecznionymi zasadami dworskiej etykiety. Dzięki temu mogą również otwarcie mówić o wielu prywatnych kwestiach jak na przykład odmrożony penis, czy przebieranki w strój nazisty.
9 stycznia 2023 roku miała miejsce premiera biografii Harry'ego pod tytułem "Ten drugi". Z tego powodu syn króla udziela ostatnio wielu wywiadów. Jak podaje Mirror, był między innymi gościem programu "Stephen Colbert on The Late Show". Opowiadał w nim nietypowe historie związane z początkiem swojej relacji z Markle.
Już we wczesnych etapach ich związku książę Harry fantazjował o tym, jak będą wyglądać ich wspólne dzieci. Przyznał, że nie spodziewał się, że będą rude. Uważał bowiem, że jego geny nie mają szans z genami Meghan Markle.
- Naprawdę myślałem na początku mojego związku, patrząc daleko w przyszłość i zakładając, że będziemy mieć dzieci, że nie ma możliwości, aby rudy gen wygrał z genami mojej żony.
Harry i Meghan mają dwoje dzieci – trzyletniego syna Archiego i córkę Lilibet. Obie pociechy mają rude włosy. Harry zażartował, że się mylił, po czym machnął pięścią wiwatując: "Naprzód rudzi!".
"Rudy gen": skąd się biorą rude włosy?
Czy książę Harry, mówiąc o "rudym genie", miał rację? W dużej mierze tak, ponieważ rude włosy mają źródło w genie, który koduje białko MC1R, które jest odpowiedzialne za produkcję melaniny - barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry, włosów i oczu. Jeśli oboje rodziców ma gen rudych włosów, istnieje 25% szans na urodzenie dziecka z rudymi włosami. Jeśli tylko jeden rodzic ma ten gen, szansa wzrasta do 50%. Według badań rude włosy występują u około 2-6% ludzi na całym świecie. Najwięcej posiadaczy rudych włosów pochodzi z Europy, gdzie ten kolor występuje u około 10% populacji.
Rude włosy są rzadko spotykane w porównaniu z innymi kolorami włosów, przez co często są obiektem krzywdzących mitów z nimi związanych. Osoby o tym odcieniu włosów mogą spotkać się z drwinami nie tylko na etapie szkoły, ale nawet w dorosłym życiu. Na szczęście dyskryminacja ze względu na rude włosy jest coraz rzadsza i ten odcień coraz częściej uważany jest za atrakcyjny oraz pożądany.
RadioZET.pl/Mirror