Obserwuj w Google News

„Kampania skierowana na koronę”. Harry ostro o zamiarach Camilli wobec rodziny królewskiej

2 min. czytania
18.05.2023 21:10
Zareaguj Reakcja

Książę Harry otworzył się na temat królowej Camilli. Okazuje się, że ani on, ani jego starszy brat William, nie chciał, by doszło do ślubu ich ojca z kochanką. Nikt nie wierzył w szczere zamiary Camilli.

„Kampania skierowana na koronę”. Harry ostro o zamiarach Camilli wobec rodziny królewskiej
fot. DANIEL LEAL/AFP/East News

O tym, że u „royalsów” od lat nie jest najlepiej, wiedzą wszyscy. Mimo wszystko rodzina stara się zachować pozory, i to, co nie musi wychodzić na światło dzienne, od lat jest skrupulatnie ukrywane. Młodszy syn króla wyłamał się z tych standardów. O ciemnych stronach brytyjskiego dworu opowiedział w swojej książce biograficznej „Spare”.

Zobacz też:  Wyciekła prawda na temat pościgu Harry'ego i Meghan. Jest komentarz policji

Książę Harry ostro o królowej Camilli. Nie chciał, by poślubiła Karola

W „Spare” Harry nie oszczędzał praktycznie nikogo. Oberwało się nawet (a właściwie najbardziej) jego najbliższej rodzinie - jego bratu z żoną oraz ojcu. Zbuntowany książę wspomniał również o Camilli, żonie swojego ojca. Bardzo mu zależało, żeby do ślubu nigdy nie doszło.

Redakcja poleca

Razem z Williamem miał długo namawiać Karola III, by ten odpuścił sobie związek z Camillą. Rozmowy zdały się na nic, bo w 2005 roku para powiedziała sobie sakramentalne „tak”.

- Pamiętam, że zastanawiałem się, czy będzie dla mnie okrutna. Czy będzie jak wszystkie niegodziwe macochy w opowieściach – pisał w swojej książce Harry.

Czy Camilla uknuła plan po to, by zdobyć koronę?

O miłości Karola do Camilli wiedzieli w Wielkiej Brytanii wszyscy. Jednak monarcha nie mógł poślubić już zamężnej ukochanej. Przed ołtarzem stanął więc u boku Diany, a resztę tej smutnej historii już wszyscy znają. O rozwód tej dwójki oskarżano Camillę, która przez cały czas trwania tego małżeństwa, wciąż utrzymywała bliskie relacje z Karolem.

H arry w swojej książce relacjonuje, że razem z bratem również miał podobne odczucia wobec Camilli. Dlatego trudno im się było pogodzić z tym, że ojciec mimo wszystko zdecydował się na ślub z tą kobietą.

Zobacz też:  Meghan Markle brała udział w koronacji Karola III? Miała przyjśc w przebraniu

- Mimo że Will i ja poprosiliśmy go, by tego nie robił, ojciec zdecydował się na ten krok. Gorycz i smutek, które odczuwaliśmy, zamykając kolejną pętlę w historii naszej matki, nie miała dla niego żadnego znaczenia – napisał w „Spare”.

Jednak Harry posunął się o krok dalej. Uważa, że Camilla uknuła plan tego, jak zdobyć najpierw serce Karola, a później koronę.

- Wkrótce po naszych prywatnych spotkaniach z nią, zaczęła rozwijać swoją długoterminową strategię, kampanię skierowaną na małżeństwo, a z czasem również na Koronę – stwierdził Harry.