Obserwuj w Google News

Książę Harry nie uczci rocznicy śmierci Elżbiety II? Ma inne rzeczy na głowie

2 min. czytania
25.08.2023 13:25
Zareaguj Reakcja

8 września przypada pierwsza rocznica śmierci królowej Elżbiety II. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej od dłuższego czasu zamierzają godnie upamiętnić ten dzień. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. Książę Harry będzie tego dnia w Londynie, ale ma inne rzeczy do roboty.

Książę-Harry-nie-uczci-rocznicy-śmierci-Elżbiety-II-Ma-inne-rzeczy-na-głowie
fot. Beretta/Sims/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Królowa przeżyła 96 lat i była najdłużej panującą monarchinią w historii. Ostatnie lata jej życia nie należały jednak do najłatwiejszych. Królowa musiała m.in. zmierzyć się ze śmiercią księcia Filipa czy pozbawić godności swojego ukochanego syna  Andrzeja, który spoufalał się z Jeffreyem Epsteinem. Dodatkowo kłopotów przyprawiało jej także postępowanie księcia Harry’ego i Meghan Markle, którzy wycofali się z rodziny królewskiej jeszcze na jej warcie.

Redakcja poleca

Mimo wielu nieprzyjemności, jakie zafundował jej niepokorny wnuk, Elżbieta II zachowywała z Harrym bardzo dobre relacje. On sam nazywał ją „babunią” i twierdził, że zawsze może zwrócić się do niej po pomoc. Książę miał pozostawać z nią w stałym kontakcie nawet po swojej emigracji. Monarchini kontaktowała się z wnukiem dzięki połączeniom na Zoomie.

- Moja babcia i ja mamy bardzo dobre relacje. Między nami zawsze było dużo zrozumienia. Ja darzę ją bardzo głębokim szacunkiem. W końcu jest szefową mojego pułku i będzie nią już na zawsze – mówił niegdyś w rozmowie z CBS.

Książę Harry nie upamiętni Elżbiety II w rocznicę jej śmierci? Szokujące doniesienia

Brytyjskie media donoszą jednak, że rudowłosy arystokrata może nie pojawić się na uroczystościach upamiętniających królową. Tego dnia książę William i księżna Kate mają wygłosić specjalne przemówienie, którym uczczą pamięć po zmarłej. Harry natomiast ma tego dnia inne zobowiązania.

Harry przybędzie do Europy na dzień przed rocznicą śmierci królowej, aby wziąć udział w charytatywnej gali fundacji WellChild, której działalności patronował przez 15 lat. 9 września natomiast ma zjawić się na międzynarodowych zawodach Invictous Games w Düsseldorfie, które powstały z jego inicjatywy. Nie wiadomo więc, czy uda mu się pogodzić wszystkie trzy uroczystości.

Nie przegap
Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS