Obserwuj w Google News

Krzysztof Skiba wykpił Pawła Kukiza. Podsumował go jednym zdaniem

Anna Skalik
2 min. czytania
11.04.2023 08:33
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Skiba zareagował w sieci na medialne zamieszanie wokół lidera zespołu Piersi, obecnie polityka - Pawła Kukiza, którego fundacja zgarnęła olbrzymie dofinansowanie od rządu. Wokalista Big Cyca nie zostawił na koledze suchej nitki.

Krzysztof Skiba kpi z Pawła Kukiza
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Krzysztof Skiba w swoim niedawnym wpisie w dobitnych słowach podsumował zamieszanie wokół Pawła Kukiza i jego fundacji "Potrafisz Polsko", której premier Mateusz Morawiecki przyznał dotację, w wysokości 4,3 mln złotych. Ujawnienie tej informacji wywołało w mediach prawdziwą burzę, szczególnie po tym, jak jeszcze kilka lat temu lider Piersi przekonywał swoich wyborców, że jego nie można kupić. "Nie ma takiej opcji" - powiedział publicznie. Wielu komentatorów ma inne zdanie. Jednym z nich jest Krzysztof Skiba.

Krzysztof Skiba wyśmiewa Pawła Kukiza. "Nie szedł do polityki dla marnych pieniędzy"

Od kilku dni przez media przetaczają się doniesienia o rządowej dotacji w wysokości 4,3 mln zł dla fundacji "Potrafisz Polsko", która powstała, by być zapleczem eksperckim ruchu, stworzonego przez Pawła Kukiza. Lider piersi już blisko dziesięć lat temu wszedł do polityki, zarzekając się, że jego nie będzie można kupić. Od dłuższego czasu można zauważyć jednak, że politycy Kukiz'15 głosują w sejmie tak, jak politycy PiS. Wiele uwagi w mediach poświęca się współpracy tych ugrupowań, a były muzyk w wyborach w 2023 roku startować będzie z list Prawa i Sprawiedliwości. Teraz wiadomość o przyznaniu dotacji dla fundacji Kukiza zelektryzowała media. Kilka słów od siebie na ten temat przekazał Krzysztof Skiba - lider Big Cyca, który bardzo chętnie komentuje polskie życie społeczne i polityczne. W zaledwie kilku słowach wbił szpilę byłemu koledze z show-biznesu.

Na Instagramie Krzysztofa skiby pojawił się dosadny komentarz:

- Kukiz nie poszedł do polityki dla marnych pieniędzy, poszedł dla milionów od premiera - napisał wokalista Big Cyca.

Pod postem gwiazdora pojawiło się mnóstwo komentarzy od zbulwersowanych internautów. Niektórzy przypominają jego słynną wypowiedź, w której zaproponował określenie, którym będzie można go nazywać, jeśli zostanie politykiem.

- Wstyd fałsz i obłuda jak ten człowiek to i tak ze go jeszcze nazywam człowiekiem może spojrzeć ludziom w twarz.
- No i co on już ma wyrąbane. Nie rusza ani ludzkie oburzenie, ani własny upadek...
- Kukiz to szmata. Tak kazał się nazywać, ale nie wiem czy to nie lży teraz samej szmaty.

Wyjaśnijmy, że sam Paweł Kukiz przekonuje, że dotacja dla fundacji "Potrafisz Polsko" ma być przeznaczona przede wszystkim na projekt, który będzie promować ideę demokracji bezpośredniej - czyli coś, co było jednym z najistotniejszych założeń jego politycznej pracy.

Redakcja poleca

Poza Krzysztofem Skibą dotację dla fundacji Pawła Kukiza w mediach społecznościowych skomentował także Donald Tusk, który z żartem przyznał, że inflacja szaleje.

Paweł Kukiz odpowie koledze muzykowi?