Obserwuj w Google News

Krzysztof Skiba podsumował Pawła Kukiza. „To jest smutne”

1 min. czytania
07.06.2023 15:08
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Skiba ocenia polityków nie tylko w piosenkach. W sieci i w wywiadach także chętnie porusza temat wydarzeń na polskiej scenie politycznej. W „Onet Rano” ocenił działalność Pawła Kukiza.

Krzysztof Skiba podsumował Pawła Kukiza. „To jest smutne”
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Krzysztof Skiba zdobył popularność jako wokalista legendarnego już zespołu Big Cyc. Jego działalność artystyczo-społeczna nie ogranicza się wyłącznie do tworzenia protest songów i żartobliwych piosenek, będących komentarzami bieżących wydarzeń w kraju. Artysta publikuje w sieci posty, w których obnaża błędne decyzje rządzących i ocenia ich działania.

Od 2015 roku na polskiej scenie politycznej działa jego dawny kolega po fachu – Paweł Kukiz, który przez lata cieszył się uznaniem jako wokalista zespołu „Piersi”. Dziś cieniem na dorobku artystycznym Kukiza położyła się jego sejmowa kariera. Krzysztof Skiba nie ukrywa, że jest mu z tego powodu smutno.

Krzysztof Skiba ocenił Pawła Kukiza

W „Onet Rano” Skiba nie starał się ukryć, że jest mu przykro z powodu tego, jakich wyborów dokonał wokalista „Piersi”.

Nie jest dobrze, jak artysta przykleja sobie legitymację partyjną do czoła. Tak niektórzy zrobili, na przykład Paweł Kukiz, ale to jest jego wybór stwierdził Skiba.

Krzysztof Skiba stwierdził, że Kukiz pozwolił, by jego dorobek artystyczny odszedł w zapomnienie. Zdaniem wokalisty Big Cyc Paweł Kukiz nie jest już muzykiem.

– Teraz już jest tylko politykiem. To jest smutne, bo był dobrym artystą i wokalistą. Tak prowadził własną partię, że doprowadził ją do stanu osobowego zero. Nie ma nikogo – powiedział Skiba.

Źródła: RadioZET.pl/Onet Rano

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl