Obserwuj w Google News

Krzysztof Skiba ostrzega: "Nadciąga katastrofa". Lider Big Cyc podzielił się swoją refleksją

2 min. czytania
09.02.2023 10:44
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Skiba coraz mocniej uaktywnia się w mediach społecznościowych. Lider polskiego zespołu Big Cyc po raz kolejny wrzuca na swój profil materiały, które mogą być szeroko komentowane przez internautów. Wiemy, co tym razem napisał mężczyzna.

Krzysztof Skiba
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Krzysztof Skiba coraz prężniej działa w social mediach. Ostatnio zrobiło się głośno o jego „typologii ludzi polskiego show-biznesu”, w której „odsłonił prawdę” o tym, którzy aktorzy, parający się konfenajserką, bratają się ze swoimi zleceniodawcami, a którzy „uciekają od razu do domu”. Wpis ten wywołał żywą reakcję ludzi showbiznesu, którzy chętnie udzielali mu odpowiedzi. Teraz Skiba postanowił napisać kilka zdań „ku przestrodze” i niczym Krzysztof Jackowski i inni wróżbici, zabić na alarm zmieniającej się sytuacji geopolitycznej.

Redakcja poleca

Krzysztof Skiba: „Nadciąga katastrofa” 

Krzysztof Skiba podzielił się ze swoimi fanami na Instagramie – w liczbie 18,2 tysiąca na profilu @skibabigcyc – nowym zdjęciem oraz krótkim refleksyjnym tekstem. Fotografia zrobiona przez Karolinę Kępińską, partnerkę muzyka, przedstawia Skibę na placu Dominikańskim w Przemyślu, gdzie obejmuje on posąg dzielnego wojaka Szwejka.

W samym wpisie, który pojawił się na profilu mężczyzny w czwartek 9 lutego, chwilę po 10 rano, czytamy:

– TANIEC NA POLU MINOWYMNa Placu Dominikańskim w Przemyślu siedzi sobie dzielny wojak Szwejk. Pamiętny bohater z książki Jaroslava Haška. Jej akcja dzieje się m.in. w Przemyślu.Wojak siedzi na skrzynce z napisem "amunicja". W jednym ręku trzyma kufel piwa, a w drugim fajkę. Jest mu nad wyraz dobrze. Z twarzy nie schodzi mu błogi uśmiech idioty.

W dalszej części wpisu Krzysztof Skiba próbuje dokonać większej analizy pomnika i związanych z nim znaczeń.

– Ten uśmiech to maska. Dzięki udawaniu idioty, ten piekielnie cwany żołnierz przetrwał największe potworności pierwszej wojny światowej. Wykiwał poruczników, kapitanów, majorów i generałów. Wprowadził w pole wielkich strategów i taktyków wojennych. Przechytrzył regulaminy i kodeksy wojskowe. Uniknął tragedii. Przetrwał.

Odsetki od Zetki: Radio ZET pomoże Ci spłacić kredyt. Wyślij zgłoszenie

Krzysztof Skiba: „Siedzimy na beczce prochu” 

W finalnej części wpisu Skiba uderza w tony Wojciecha Glanca i Krzysztofa Jackowskiego, ulubionych jasnowidzów portali plotkarskich, często i gęsto zapowiadających kolejne końce świata. Lider Big Cyc wieńczy bowiem swój wpis przestrogą:

– Można powiedzieć, że to wielka metafora także dzisiejszej sytuacji. Też siedzimy na beczce prochu. Też pijemy piwko i bawimy się udając, że wszystko jest w porządku. Ale w głębi ducha kombinujemy jak tu przechytrzyć czas, by przetrwać w miarę w jednym kawałku. Bo nadcąga katastrofa. Ze wszystkich możliwych stron.
Zdjęcie ku refleksji. Nas wszystkich.

Big Cyc – 35 lat działalności zespołu. Ogłoszono trasę koncertową

Zespół Big Cyc obchodził niedawno 35-lecie swojej kariery. Z tej okazji grupa wyruszyła w trasę koncertową po całej Polsce, która wciąż trwa. W ciągu najbliższych tygodniach odwiedzi kolejne miasta i miasteczka. Najbliższe koncerty zapowiedziane są w Kozichgłowach koło Poznania (24 lutego), Lublinie (25 lutego) i Sieradzu (26 lutego). Więcej informacji o pozostałych przystankach trasy znajdziemy na oficjalnej stronie zespołu.

Czytaj także:  Maciej Kurzajewski weźmie udział w Iron Manie. Sportowa pasja prezentera

RadioZET.pl/Bigcyc.pl/Instagram

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl