Zamknij

Krystyna Janda nie wychowała swojej córki? Rodzinna tajemnica aktorki. "Ćwiczyły na niej"

08.12.2022 19:26

Krystyna Janda w wywiadzie przyznała, że nie uważa się za wzorową matkę. Córce Marysi ze względu na karierę nie poświęcała wiele czasu, trud wychowania dziewczynki miał spaść na gosposię.

Krystyna Janda i Maria Seweryn
fot. Bartosz KRUPA/East News

Krystyna Janda to jedna z najpopularniejszych postaci polskiego filmu i teatru. Aktorka, reżyserka i współzałożycielka warszawskich teatrów Polonia oraz Och-Teatr to postać nietuzinkowa, zdaniem niektórych wręcz kontrowersyjna. Nie jest tajemnicą, że 69-latka nie pała miłością do partii rządzącej, wielokrotnie była krytykowana przez Telewizję Polską. W latach 1974-1979 była żoną Andrzeja Seweryna, owocem ich małżeństwa jest córka Maria Seweryn. Janda w programie "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej" zdradziła rodzinną tajemnicę. Okazuje się, że aktorka powierzyła wychowanie dziewczynki innym osobom, w tym swojej gosposi.

Krystyna Janda nie wychowała swojej córki? Rodzinna tajemnica aktorki

W wywiadzie Krystyna Janda przyznała, że jej nowy spektakl w dużej mierze jest opowieścią o jej gosposi, która miała ogromny wpływ na wychowanie córki aktorki. Była to nie tyle pracownica, ile przyjaciółka rodziny.

- W tej chwili robię spektakl „My Way”, trzy czwarte spektaklu będzie o mojej gosposi, która nic z mojej kariery nie rozumiała. Ona była najważniejszą postacią w mojej karierze. Ja ją nauczyłam czytać, 14 lat była u nas, ona wychowała Marysię. Ona mnie wprowadziła w nowe małżeństwo. Przez 14 lat miałam osobę, która kochała mnie i Marysię jak rodzinę - opowiadała Janda.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Gwiazda przyznała, że jako młoda, robiąca karierę matka, nie zawsze była przy córce. Małą Marysię miała wychowywać gosposia i przyjaciółki rodziny.

- Byłam młodą osobą, trudno było być matką odpowiedzialną. Potem, jak rodziłam synów, to poprosiłam mamę o pomoc, bo jednak Marysia przeżyła ten tłum panien wychowujących ją. Ona najbardziej z moich dzieci doznała pędu karier. I ojciec, i ja, i ojczym, który ją wychował. To był tłum różnych pań, które ćwiczyły na niej swoje metody - wspominała.

Na szczęście oryginalne metody wychowawcze nie wpłynęły na córkę Jandy negatywnie i dziś 47-letnia Maria Seweryn sama ma być świetną matką.

- Dziś muszę powiedzieć, że ona jest świetną matką, ma troje dzieci, jest stabilną matką, mimo że jest aktorką - oceniła gwiazda.