Zamknij

Karolina Korwin-Piotrowska ostro Polsce. Jesteśmy krajem z "Opowieści podręcznej"?

28.11.2022 17:47

Karolina Korwin-Piotrowska zabrała głos w sprawie odwołania Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektor Teatru Dramatycznego. Dziennikarka porównała Polskę do totalitarnego kraju z "Opowieści podręcznej".

Korwin-Piotrowska ostro o Polsce
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER / EAST NEWS / Rex Features/East News

Karolina Korwin-Piotrowska przyzwyczaiła nas do tego, że nie szczypie się w język i ostro komentuje sprawy społeczne, polityczne, a nawet afery związane z polskim show-biznesem. Dziennikarka nie mogła sobie odmówić komentarza w sprawie utraty stanowiska dyrektor warszawskiego Teatru Dramatycznego przez Monikę Strzępkę. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważnił zarządzenie warszawskich władz, które powołały Strzępkę. Korwin-Piotrowska podkreśliła zaangażowanie w sprawę prawicowej organizacji Ordo Iuris i porównała nasz kraj do totalitarnej republiki Gilead znanej z książki i serialu.

Karolina Korwin-Piotrowska oburzona odwołaniem dyrektor Teatru Dramatycznego. Porównała Polskę do "Opowieści podręcznej"

Na profilu Karoliny Korwin-Piotrowskiej na Instagramie pojawiła się zapowiedź materiału opublikowanego w "Wysokich obcasach". Dziennikarka zasugerowała, że to, co dzieje się w naszym kraju, jest przerażająco podobne do funkcjonowania fikcyjnego państwa Gilead znanego z "Opowieści podręcznej". Podkreśliła także rzekomy udział Ordo Iuris w pozbawieniu Moniki Strzępki stanowiska dyrektor Teatru Dramatycznego.

- Gilead. Co się jeszcze musi stać, byśmy pojęli, co się dzieje? W ubiegłym tygodniu wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł unieważnił powołanie Moniki Strzępki na stanowisko dyrektorki warszawskiego Teatru Dramatycznego. Teraz okazuje się, że prawdopodobnie zrobił to na wniosek Ordo Iuris. Tak przynajmniej chwali się na swojej stronie ta ultraprawicowa organizacja i ma całkiem sporo argumentów, by uwierzyć jej, że rzeczywiście Radziwiłł zadziałał pod jej naciskiem - napisała Korwin-Piotrowska.
Przypomnijmy, że Teatr Dramatyczny miał być w opinii Konstantego Radziwiłła "miejscem dla mniejszości, dla tożsamości nienormatywnych, dla queeru". Oburzyła go także rzeźba "Złotej waginy", która pojawiła się w galerii mieszczącej się we foyer teatru. Monika Strzępka została wybrana na stanowisko dyrektorki w otwartym konkursie.
SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE