Obserwuj w Google News

Kłótnia Kate i Williama. Ujawniono przyczynę awantury royalsów. "To dla niego za dużo"

2 min. czytania
23.03.2023 17:26

Książę William przybył do Polski z niezapowiedzianą wizytą. Następca brytyjskiego tronu spotkał się m.in. z brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi w naszym kraju. Williamowi tym razem nie towarzyszy księżna Kate, która została w Pałacu z dziećmi. Na Wyspach donoszą, że przed przyjazdem księcia do Polski w rodzinie królewskiej doszło do sporu. 

Kłótnia Kate i Williama. Ujawniono przyczynę awantury royalsów. "To dla niego za dużo"
fot. Doug Peters/Press Association/East News

Książę William 22 marca wpadł z niezapowiedzianą wizytą do Polski. W czasie dwudniowego pobytu następca brytyjskiego tronu odwiedził bazę wojskową w Rzeszowie, gdzie stacjonują brytyjscy żołnierze zaangażowani w pomoc dotkniętej wojną Ukrainie. Potem spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak tłumaczył dwór, książę William przybył nad Wisłę, aby "wyrazić wdzięczność dla polskich i brytyjskich żołnierzy" oraz "dowiedzieć się więcej o tym, jak Polska opiekuje się ukraińskimi uchodźcami". Książę William przybył do Polski bez księżnej Kate.

Redakcja poleca

Książę William i księżna Kate kłócą się z dworem o George'a

Tymczasem brytyjskie tabloidy donoszą o kulisach sporu, jaki miał rozgorzeć w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Sprawa miała podzielić royalsów i doprowadzić do kłótni.

"Daliy Express" donosi, że księżna Kate ma być zaniepokojona presją wywieraną na księcia George'a w związku z uczestnictwem chłopca w majowych uroczystościach koronacyjnych Karola III. Ponoć otoczenie króla naciska, by mimo młodego wieku następca tronu pełnił formalne zaszczyty zgodnie z protokołem.

- Słyszałem, że Kate i William martwią się, że to będzie dla niego za dużo - powiedział królewski komentator Tom Quinn i dodał, że "za kulisami toczy się mały spór". 

Według tabloidu Kate walczy o spokojne dzieciństwo syna. Chce go chronić i możliwie jak najdłużej odsuwać od obowiązków związanych z funkcjonowaniem na dworze. Książę William ma przychylać się do jej zdania. Z kolei sztywne otoczenie Karola III i Camilli uważa, że nadszedł czas, aby 10-letni następca tronu pomału zaczął wdrażać się w swoje powinności. Koronacja Karola III miała być właściwym ku temu momentem. 

Ceremonia koronacji króla Karola III zaplanowana jest na 6 maja 2023 r. w londyńskim Opactwie Westminsterskim. Uroczystości będą towarzyszyły imprezy uliczne, koncerty i pokazy świetlne. W niedzielę 7 maja na zamku Windsor odbędzie się koncert koronacyjny z udziałem orkiestry i chóru oraz największych światowych artystów. 8 maja będzie dniem wolnym od pracy. 

Zaskakujące warunki Meghan i Harry'ego na koronację króla Karola III. Pałac jest przerażony