Obserwuj w Google News

Klaudia Halejcio wpędza młode dziewczyny w kompleksy: "To żart?"

3 min. czytania
15.01.2023 22:32

Klaudia Halejcio zamieściła nowe zdjęcie na Instagramie. Wywołała tym oburzenie, ponieważ według komentujących, wpędza młode dziewczyny w kompleksy.

Klaudia Halejcio
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Nowy post Klaudii Halejcio na Instagramie spotkał się z falą krytyki. Celebrytka chyba nie do końca przemyślała, to co napisała.

Klaudia Halejcio: szkodliwy post gwiazdy na Instagramie

Aktorka "Pierwszej miłości" znowu zaliczyła gafę. Najwidoczniej Halejcio nie umie wyciągać wniosków ze swoich poczynań w internecie.

Redakcja poleca

Wszystko przez jej najnowszy post na Instagramie, w którym twierdzi... że musi zrzucić zbędne kilogramy. Biorąc pod uwagę wysportowaną sylwetkę celebrytki, wpis jest nie tylko bzdurny, ale przede wszystkim szkodliwy społecznie.

Na szczęście osoby obserwujące profil Halejcio nie zostały obojętne na to, co wypisuje gwiazdka. W komentarzach roi się od uzasadnionej krytyki kobiety, która chyba nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich poczynań.

Uwielbiam, jak mega szczupłe osoby narzekają na "zbędne kilogramy"...
Jasne! Tylko szkoda że, tyle młodych dziewczyn popada w anoreksję! Tego typu posty robią im z mózgu sito!
Zbędne kilogramy ? Gdzie, bo nie widzę ?

Pojawiły się też realne obawy o stan aktorki.

Uważaj, czy to nie pierwsze objawy anoreksji? Wydaje mi się, że widzisz w lustrze coś innego, niż jest w rzeczywistości. Jesteś już naprawdę szczupła, jeszcze trochę i będziesz chuda. To nie jest zdrowe. Owszem, warto ćwiczyć, dbać o mięśnie, kondycję, ale chudnąć ponad normę?
Być może gwiazda nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości wpisu, ale ignorancja nie jest wytłumaczeniem. Tego typu posty  są kolejną cegiełką do budowania i legitymizowania patriarchalnego wizerunku kobiety osadzonego we współczesnym kanonie piękna lansowanym przez mainstream. Jest to szczególnie niebezpieczne dla młodych dziewczyn i kobiet, które nie do końca mogą zdawać sobie sprawę z działania pewnych mechanizmów.

Redakcja poleca

Klaudia Halejcio: dlaczego zamieściła taki post?

Pojawiły się też bardziej przyziemne tłumaczenia powodu, dla którego celebrytka zamieściła post.

Jak młode dziewczyny mają nie wpadać w kompleksy, skoro influ z tyloma obserwującymi wstawia zdjęcie swojej szczupłej sylwetki i mówi o walce ze zbędnymi kilogramami ??? Jeżeli chciałaś zareklamować markę, to wystarczyło napisać, że warto się ruszać, bo to dobre i dla ciała i dla ducha itd.

Powyższy komentarz trafia w sedno. Halejcio rzeczywiście oznacza firmę produktów, które towarzyszą jej na zdjęciu oraz zamieszcza nazwę nowej sportowej serii. Wygląda na to, że marka, która postanowiła wykorzystać zasięgi Halejcio, mającej ponad 700 tysięcy obserwujących, popełniła błąd. No, chyba że wychodzi z założenia, że każda forma reklamy jest dobra - nawet ta szkodliwa, bo nieważne co, ważne, żeby mówili.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17:00 do 19:00)
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

RadioZET.pl/Instagram