Obserwuj w Google News

Patostreamer 4 godziny pastiwł się nad młodą dziewczyną: "Szturchnij ją, czy żyje" [WIDEO]

4 min. czytania
19.11.2023 17:30
Zareaguj Reakcja

Patrostreamer Kawiaq 4 godziny znęcał się nad młodą dziewczyną podczas internetowej relacji na żywo. Czy sprawą zajmie się prokuratura?

Kawiaq
fot. print screen z Kawiaq/Youtube, Dominik Lisowski/YouTube

Na kanale patostreamera znanego jako Kawiaq pojawiła się relacja na żywo, na której wraz z kolegą pastwił się nad młodą dziewczyną. Podczas sytuacji doszło do upokarzania, przemocy fizycznej i seksualnej. Czy sprawie przyjrzą się odpowiednie organy ścigania?

Patrostreamer Kawiaq znęcał się nad dziewczyną

W dobie  Pandora Gate na influencerów i youtuberów padło zupełnie nowe światło. To, co do niedawna było tylko plotkami, stało się rzeczywistością ściganą przez wymiar sprawiedliwości.

Patostreamerzy to jednak zupełnie inna historia. W przeciwieństwie do zwyczajnych popularnych twórców internetowych treści, oni nie kryją się ze swoimi zachowaniami ocierającymi się wielokrotnie o łamanie prawa. Mimo wielu tragedii, platforma YouTube nie usuwa wielu kanałów, które podchodzą pod patostreaming.

Redakcja poleca

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2023 roku. Relacja na żywo obiła się echem wśród internautów. Oprócz patologicznych widzów Marcina Faryny znanego jako Kawiaq, na szczęście są też osoby, które reagują na zachowania wymykające się kodeksowi moralnemu zdroworozsądkowego człowieka. Informacja o działaniach Kawiaqa i jego kolegi dotarła do aktywistki Mai Staśko, która zamieściła na swoim Instagramie opis tego, co przeszła młoda dziewczyna.

"Dziś w nocy patostreamerzy wykorzystywali nieprzytomną dziewczynę na kanale Kawiaq na YouTubie. Podawali alkohol dziewczynie w misce do psa, do tego »proszek do prania« do wciągania – jak to nazwali, gdy go szykowali. Gdy ją zapraszali, mówili, że jest »ćpunką«. Twierdzą, że sprawdzili jej legitymację i miała mieć 14 lat, w innym momencie, że ponad 20" - czytamy w opisie posta.

Niestety poza odurzeniem dziewczyny alkoholem i być może również narkotykami, doszło również do molestowania seksualnego. "Już po pół godziny dziewczyna leżała na podłodze i słabo się czuła. Oni widząc to, robią wyzwanie z całowaniem pijanej dziewczyny, która tuż potem upada, bo nie jest w stanie utrzymać się na nogach – a oni w ramach »gry w butelkę« skłaniają ją do rozebrania się - pisze Staśko. Wszystko było transmitowane na żywo w internecie.

"Dziewczyna zostaje w samej bieliźnie. Jeden wyrzuca jej koszulkę przez okno. Opowiada, że jest brzydka i ma grzybicę. Gdy opada na niego, on chwyta totalnie pijaną dziewczynę za pierś w staniku. Namawiają ją też na seks oralny. »Nie« – słyszymy opór. »Napij się« – odpowiada Marcin. Ogłaszają, że udostępnią te zdjęcia na Discordzie i »jest grubo«, »to będzie kryminał«. Co działo się poza ekranem na dziewczynie – to już oceni policja" - informuje aktywistka.

Redakcja poleca

Kawiaq poniżał, molestował i bił dziewczynę w relacji na żywo

W pewnym momencie patostreamer i jego kolega wpadli w panikę. "Dziewczyna nie jest w stanie ustać, przewraca się – podczas gdy jeden dmucha na kreski, by je rozsypać, »bo na lajwie widać« (a za widok kreski może pojawić się ban na YouTubie). Gdy ona leży na podłodze i wymiotuje – panikują, że wykorzystują osobę z niepełnosprawnością jak Kamerzysta, za co ten był w areszcie. »Umrze tu, wciągała proszek do prania, chcesz mieć zabójstwo, wy*ierdol ją stąd«. »Chcesz mieć trupa w domu? Ja nie chcę iść do więzienia«. »Szturchnij ją, czy żyje« - opisuje Staśko, cytując wypowiedzi patostreamerów.

Panika zakończyła się sytuacją zagrażającą życiu maltretowanej dziewczyny. "Po tym, jak ją upijali i molestowali – chcą sprawdzić jej wiek, gdy ona leży nieprzytomna w wymiotach. Ktoś im przez telefon mówi, że jeśli nie wezwą teraz karetki, pójdą siedzieć. Spanikowani wyrzucają dziewczynę bez koszulki z mieszkania na mróz. »Jeszcze mordą w kałużę« – komentują ze śmiechem, gdy wracają. »Sama chciała«. Faryna na czacie informuje, że dziewczyna »przekręciła się« - czytamy w poście. Cała sytuacja trwała około 4 godzin.

Live zakończył się interwencją właściciela mieszkania, w którym przebywali Kawiaq i jego kolega. Mężczyzna groził policją, przerwał relację i kazał się wyprowadzić patrostreamerom. "W końcu przychodzi właściciel: informuje, że karetka już jedzie, a na nich wzywa policję. Transmisja miała miejsce na YouTubie. Wcześniej Faryna gazował ludzi na ulicy. Konopskyy zgłosił sprawę na policji. Faryna jest na wolności, a YouTube pozwala mu streamować" - informuje Staśko. Mowa o jednym z youtuberów, który zajął się Pandora Gate z Sylwestrem Wardęgą.

Redakcja poleca

Kawiaq bił dziewczynę butelką po twarzy?

Na tym jednak nie koniec. Jak podaje Jastrząb Post, na TikToku pojawiły fragmenty z innej relacji Kawiaqa, na których kolejna dziewczyna rzuca się na patostreamerów. W odpowiedzi dostaje kilka ciosów butelką po wódce w głowę. "Uderzał dziewczynę butelką wódki, rozwalił jej całą twarz" - napisał jeden z internautów w komentarzu pod nagraniem.

W zapisie relacji na żywo, (który w chwili pisania tego artykułu zniknął z YouTube), można było zobaczyć ślady krwi na pościeli i umywalce w domu, gdzie doszło do maltretowania dziewczyny.

Chociaż sprawa została zgłoszona do prokuratury przez Staśko, pastostreamerzy udostępnili w internecie informację z lotniska, ogłaszając, że opuszczają Polskę. Miejmy nadzieję, że wymiar sprawiedliwości ich dosięgnie i odpowiedzą za swoje bestialskie zachowanie przed sądem, który wymierzy im najwyższą możliwą karę.

Jeśli jesteś osobą dotkniętą przemocą seksualną, możesz zwrócić się o pomoc pod podane niżej numery telefonów:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9:30-15:30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12:00 do 18:00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele - 800 280 900
  • Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00

Źródło: Radio ZET/Instagram/Jastrząb Post

Nie przegap
DeeJayPallaside
12 Zobacz galerię
fot. print screen z DeeJayPallaside/Instagram