Obserwuj w Google News

Katolicka tiktokerka rozprawia o grzesznym seksie w ciąży. Zareagował ksiądz

2 min. czytania
13.09.2023 22:06
Zareaguj Reakcja

Katolicka tiktokerka Najjjka, która wywołała oburzenie słowami o śmierci Izabeli z Pszczyny, skrytykowała jej zdaniem grzeszne uprawianie seksu w ciąży. Osobliwe słowa postanowił skomentować ksiądz.

Ksiądz komentuje słowa Najjjki o grzesznym seksie
fot. screen: tiktok.com/@ks.sebastianpicur/ Instagram @najjjka

Natalia Ruś, w sieci lepiej znana pod pseudonimem Najjka, to polska tiktokerka, która postawiła sobie za cel edukowanie internautów na tematy związane z wiarą i kościołem. Problem w tym, że jej materiały niewiele mają wspólnego z rzetelną wiedzą, a są raczej jej subiektywnymi, kontrowersyjnymi poglądami. Najjka wywołała oburzenie między innymi, wyrażając zadowolenie z faktu, że ciężarna Izabela z Pszczyny zmarła, co nie ma wiele wspólnego z miłosierdziem. Teraz samozwańcza katolicka influencerka zabrała głos w sprawie uprawiania seksu w ciąży.

Najjka ostrzega przed seksem w ciąży. Tiktokera rozprawia o grzesznej miłości

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Natalia Ruś poinformowała, że polski kościół uważa uprawianie seksu w trakcie ciąży za grzech. Jej zdaniem przyszli rodzice, którzy ze sobą sypiają, narażają swoje dziecko na grzech.

- Ja już kiedyś powoływałam się na swojego znajomego księdza, który opowiadał mi, jak ważna jest czystość, którą zachowuje małżeństwo w trakcie ciąży. Tutaj chodzi o duszę dziecka, że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością - oceniła. Problem w tym, że z teoriż Najjki nie zgadza się nawet ksiądz, co dale kolejny dowód na wątpliwą jakość jej "lekcji".

Gwiazdy, które krytykują Kościół. Nie gryzą się w język gdy mowa o religii
7 Zobacz galerię
fot. Pixabay + Instagram @m_rozenek @olazebrowska + Eeast News/Wojciech Stróżyk

Ksiądz reaguje na słowa katolickiej tiktokerki. Seks w ciąży nie jest grzechem?

Wielu internautów nie dało wiary słowom Natalii Ruś na temat grzesznego seksu w ciąży. Część osób wprost nazwała teorie Najjki bzdurami, inni użytkownicy sieci postanowili poprosić o komentarz księdza Sebastiana Picura, znanego z aktywności na TikToku. Duchowny zadał kłam słowom Ruś.

- Współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia. (...) Jeżeli małżonkowie podejmują współżycie w dniach niepłodnych, ale ogólnie są otwarci na życie, to nie popełniają grzechu (...) Droga Natalio, być może czasami swoimi wypowiedziami możesz wprowadzać ludzi w błąd. Dlatego zachęcam, żebyś może wcześniej skonsultowała się z kimś, kto jest bardziej kompetentny w sprawach teologicznych, w sprawach moralnych - skomentował w nagraniu opublikowanym w serwisie. Ciekawe, czy to przekona tiktokerkę.

Nie przegap