Obserwuj w Google News

Kate Winslet pomogła rodzinie chorej dziewczynki. Piękny gest gwiazdy "Titanica"

2 min. czytania
16.11.2022 11:41
Zareaguj Reakcja

Kate Winslet po raz kolejny pokazała, że jest nie tylko świetną aktorką, ale i dobrym człowiekiem. Gwiazda "Titanica" pomogła mieszkance Szkocji, która wychowuje ciężko chorą córeczkę. Kobieta nie kryła wzruszenia gestem światowej sławy aktorki. 

Kate Winslet
fot. Rex Features/East News

Kate Winslet to hollywoodzka gwiazda, której nie trzeba przedstawiać wielbicielom kina. Choć statuetkę Oscara odebrała za kreację w filmie "Lektor", wielu widzom na zawsze będzie kojarzyć się przede wszystkim z rolą w kultowym " Titanicu". Kate to jednak nie tylko wybitna aktorka, ale także osoba obdarzona empatią i dobrym sercem. 47-latka postanowiła pomóc mieszkance Szkocji, która opiekuje się ciężko chorą córką. Gest Winslet doprowadził dzielną mamę do łez.

Redakcja poleca

Kate Winslet pomogła rodzinie chorej dziewczynki. Wzruszający gest gwiazdy Hollywood

49-letnia Carolynne Hunter z Tillicoultry w Szkocji opiekuje się chorą na dziecięce porażenie mózgowe 12-letnią córką Freyą. Dziewczynka musi być stale podłączona do specjalistycznej aparatury. Kiedy Carolynne dowiedziała się, że jej rachunki za energię w 2023 roku mają wzrosnąć o 9 tysięcy funtów, była załamana. Postanowiła poprosić o pomoc i założyła internetową zbiórkę.

- Kiedy się o tym dowiedziałam, wybuchłam płaczem. Sądziłam, że to nie może być prawda (...) Moja starsza córka i ja żyłyśmy w ubóstwie energetycznym, aby Freya była bezpieczna, upewniając się, że wszystkie jej potrzeby medyczne są spełnione. Jednocześnie starałam się utrzymać opłaty jak na najniższym poziomie - czytamy w opisie zbiórki.

Kobieta potrzebowała 20 tysięcy funtów, żeby opłacić koszty sprzętu i energii elektrycznej, a tym samym zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Nie kryła zaskoczenia, kiedy otrzymała wpłatę w wysokości 17 tysięcy funtów, podpisaną "Kate Winslet z rodziną". Niedługo potem gwiazda kina skontaktowała się z Coarolynne i życzyła jej powodzenia.

- Myślałam, że to się nie dzieje naprawdę. Ciągle nie wierzę, że to prawda - relacjonowała Hunter w rozmowie z STV News.

Wiele osób może powiedzieć, że kwota 17 tysięcy funtów to dla gwiazdy pokroju Kate Winslet drobny wydatek. Należy jednak docenić gest, ponieważ dla mamy chorej dziewczynki ten "drobny wydatek" gwiazdy kina, to ogromna ulga.