Obserwuj w Google News

Katarzyna Figura szczerze o przemocy w małżeństwie. Nie kryła łez

3 min. czytania
24.11.2022 12:31

Katarzyna Figura w ostatnim wywiadzie wróciła wspomnieniami do trudnego czasu w swoim życiu. Aktorka opowiedziała o piekle, jakie musiała przeżyć w przemocowym małżeństwie. „Przepraszam, to jest strasznie mocne” – powiedziała ze łzami w oczach.

Katarzyna Figura
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Katarzyna Figura to kultowa polska aktorka, która zyskała sympatię widzów, występując w filmach takich jak „Kiler-ów 2-óch”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, czy „ Kingsajz”. Celebrytka ma też na swoim koncie udział w 7. edycji programu „Taniec z gwiazdami” oraz kilka sesji dla magazynu „Playboy”.

Zobacz także:  "Chrzciny": Katarzyna Figura nie do poznania w nowej polskiej komedii [ZDJĘCIA]

Katarzyna Figura przez lata była ofiarą przemocy domowej. To wciąż ją boli

Prywatnie Katarzyna Figura jest byłą żoną przedsiębiorcy Jana Chmielewskiego, z którym doczekała się syna Olka. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu, a gwiazda w 2000 roku ponownie wyszła za mąż. Owocem związku z amerykańskim reżyserem Kaiem Schoenhalsem są dwie córki: Koko Claire oraz Kaszmir Amber.

Małżeństwo pary należało do bardzo burzliwych – aktorka w 2012 roku przyznała, że przez lata była ofiarą przemocy domowej.

Odkąd się poznaliśmy, żyję w matni. Tyle razy nachodziły mnie myśli, że już nie dam rady, że jestem nad przepaścią. Jeszcze chwila i… Ale zawsze tą najważniejszą myślą było, że są dzieci i nie mogę im tego zrobić, po prostu nie mogę im tego zrobić

– wyznała w rozmowie z magazynem „Viva!”.

Redakcja poleca

Katarzyna Figura wiele lat walczyła z agresywnym partnerem o uzyskanie rozwodu, który finalnie otrzymała 24 września 2021 roku.

W ostatniej rozmowie aktorka wróciła pamięcią do traumatycznych wydarzeń. Prowadząca zwróciła uwagę na fakt, że wyznanie, jakim podzieliła się po wystąpieniu o rozwód, wymagało niezwykłej odwagi.

To był mój jedyny ratunek i tak też później to zostało przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego, że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym. Przepraszam, to jest strasznie mocne

 – wyznała w programie Magdy Mołek, a w jej oczach szkliły się łzy.

- Moja mapa życiowa się bardzo zmieniła – dodała ze wzruszeniem.

Wygląda na to, że mimo demonów przeszłości, Katarzyna Figura odnalazła wreszcie spokój z dala od przemocowego partnera.

***

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo

Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)

Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)

Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)

Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

RadioZet.pl/Viva!

Gwiazdy, które doświadczyły przemocy
7 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS