Obserwuj w Google News

Katarzyna Dowbor nosi nazwisko pierwszego męża. Nie zmieniła go nawet po kolejnym ślubie

2 min. czytania
27.09.2023 17:32
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Dowbor miała trzech mężów, ale nazwisko przyjęła od pierwszego i przy nim już została. Skąd taka decyzja? Dziennikarka miała ku temu powód.

Katarzyna Dowbor nosi nazwisko pierwszego męża. Nie zmieniła go nawet po kolejnym ślubie
fot. Tomasz Urbanek/East News

Katarzyna Dowbor od dłuższego czasu jest singielką. Dziennikarka ma za sobą trzy nieudane małżeństwa i jeden nieformalny związek, który również nie przetrwał próby czasu. Choć z pierwszym mężem rozwiodła się będąc zaledwie 20-latką, to postanowiła pozostać przy jego nazwisku.

Zobacz też:  Katarzyna Dowbor wróci do „Naszego nowego domu”? Jest decyzja

Katarzyna Dowbor – pierwszy mąż i pierwszy rozwód

Katarzyna Dowbor pierwsze „tak” powiedziała jeszcze jako licealistka. Była szaleńczo zakochana w Piotrze Dowborze, który dziś jest szanowanym profesorem matematyki Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Para doczekała się syna – Macieja, którego Katarzyna Dowbor urodziła go mając 19 lat. Niestety młode małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Trzy lata po tym, jak ślubowali sobie miłość i wierność, postanowili się rozwieźć.

Redakcja poleca

Dziennikarka postanowiła, że po rozstaniu zostanie przy nazwisku męża. A jakie Katarzyna Dowbor miała nazwisko panieńskie? Kokocińska. - Noszę nazwisko mojego pierwszego męża, taty Maćka. Wyszłam za mąż, jak miałam 18 lat i tak naprawdę swojego nazwiska panieńskiego używałam tylko w szkole. Kiedy zaczęłam pracować w mediach, najpierw w radiu, potem w telewizji, to właściwie dłużej miałam to właśnie nazwisko niż panieńskie - wyznała gwiazda w rozmowie z Pudelkiem.

Katarzyna Dowbor miała trzech mężów. Nie chciała ich nazwiska

Katarzyna Dowbor za mąż wyszła później jeszcze dwa razy. Poślubiła dziennikarza Janusza Atlasa, a później Grzegorza Świątkiewicza. Nie przyjęła nazwiska od żadnego ze swoich ukochanych. Stwierdziła, że dla syna również może być ważne, by matka nazywała się tak samo jak on. - (…) mam syna i myślę, że dla syna ważne jest, żeby mama miała to samo nazwisko. Po prostu po wyjściu za mąż tak zostało – skwitowała.

Co ciekawe, córka gwiazdy – Maria – również ma nazwisko po pierwszym mężu dziennikarki, choć ten jej ojcem nie jest. Córka Katarzyny Dowbor nazywa się więc Maria Dowbor-Baczyńska, bo drugie nazwisko ma już po swoim biologicznym ojcu.

Nie przegap
Rozwody kościelne w polskim show-biznesie. Kto unieważnił swoje małżeństwo?
8 Zobacz galerię
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News