Obserwuj w Google News

25-letnia influencerka dostała udaru podczas relacji na żywo. W jakim jest stanie?

2 min. czytania
31.05.2023 17:40
Zareaguj Reakcja

Kasix - popularna influencerka i streamerka mimo młodego wieku ma poważne kłopoty zdrowotne. Dostała w trakcie trwania relacji na żywo. Trafiła do szpitala, gdzie lekarze wydali szokującą diagnozę. 

Kasix
fot. Kasix/Instagram

Tiktokerka znana jako Kasix trafiła do szpitala. Podczas relacji na żywo źle się poczuła. Na miejsce przyjechała kartka pogotowia. Mimo że influencerka ma dopiero 25 lat, przeszła udar.

Kasix dostała udaru

Zazwyczaj udar mózgu jest kojarzony z osobami starszymi. Zdarza się jednak, że młodzi również cierpią z powodu tej niebezpiecznej przypadłości.

Redakcja poleca

Ofiara udaru padła ostatnio 25-letnia influencerka Katarzyna Paciorek, kojarzona bardziej pod pseudonimem Kasix. Internetowa celebrytka poinformowała fanów, że ostatni stream zakończył się pobytem w szpitalu. Osoby, które oglądały relację na żywo, mogły zobaczyć, że z Kasix dzieje się coś niedobrego. Obecnie zapis wideo został usunięty z sieci.

Tiktokerka zamieściła jednak relację na swoim Instagramie, w której tłumaczy całe zajście. Okazało się, że wezwanie karetki pogotowia nie było bezpodstawne. Kasix przeszła bowiem udar.

print screen z Instagam/Kasix
fot. print screen z Instagam/Kasix

Dziewczyna zaczęła źle się czuć podczas streama. Jej partner zadzwonił na pogotowie, ponieważ Kasix odczuwała drętwienie w lewych kończynach. Badania w szpitalu wykazały, że 25-latka przeszła udar. Obecnie znajduje się w szpitalu i jak na gwiazdę internetu przystało, relacjonuje swój pobyt w mediach społecznościowych.

print screen z Instagam/Kasix
fot. print screen z Instagam/Kasix
print screen z Instagam/Kasix
fot. print screen z Instagam/Kasix
print screen z Instagam/Kasix
fot. print screen z Instagam/Kasix

Jak widać, Kasix jest już w dobrym stanie. Zostanie jednak na kilka dni na obserwacji pod okiem lekarzy. Chociaż nie pojawi się w najbliższym czasie na streamach, obiecała swoim fanom, że będzie z nimi w stałym kontakcie za pośrednictwem relacji na Instagramie.

Udar w młodym wieku: przyczyny

Udar może wystąpić w młodym wieku, choć jest on rzadszy w porównaniu do występowania u osób starszych. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn udaru u młodych ludzi, w tym:

Choroby serca: niektóre wrodzone wady serca lub choroby serca, takie jak migotanie przedsionków, mogą zwiększać ryzyko udaru u młodych osób.

Choroby naczyniowe: zaburzenia naczyniowe, takie jak tętniak tętnicy mózgowej, miażdżyca lub zakrzepica, mogą prowadzić do niedokrwienia mózgu i zwiększać ryzyko udaru.

Skrzep krwi: niektóre młode osoby mogą mieć skłonność do tworzenia skrzepów krwi, co z kolei może prowadzić do zatorów, które blokują przepływ krwi do mózgu.

Czynniki ryzyka: istnieją czynniki ryzyka udaru, takie jak palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, otyłość, nadużywanie alkoholu, narkotyków lub niezdrowe nawyki żywieniowe, które mogą zwiększać ryzyko udaru u młodych osób.

Jeśli masz obawy dotyczące udaru lub masz objawy, które mogą sugerować udar, takie jak nagłe osłabienie lub drętwienie po jednej stronie ciała, trudności z mówieniem, zaburzenia widzenia, silny ból głowy lub utrata równowagi, natychmiast skontaktuj się ze służbami medycznymi lub udaj się do najbliższego szpitala. Szybka reakcja i natychmiastowe leczenie są kluczowe dla minimalizacji uszkodzeń mózgu i poprawy rokowań.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Instagram