Obserwuj w Google News

Kasia Tusk przerwała milczenie ws. "lex Tusk". Mówi o niszczeniu jej ojca

2 min. czytania
30.05.2023 15:50
Zareaguj Reakcja

Kasia Tusk zareagowała w sprawie wrzawy wokół "lex Tusk". Córka Donalda Tuska nie ma złudzeń, w jakim celu stworzono ustawę i mówi wprost o niszczeniu jej ojca przez aparat państwowy. 

Kasia Tusk boi się o ojca Donalda Tuska
fot. VIPHOTO/East News

W polskiej polityce zawrzało w sprawie  "lex Tusk", ustawy powołującej specjalną komisję ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polsce. Opozycja nie ma wątpliwości, że pomysł PiS wymierzony jest w Donalda Tuska i ma na celu osłabienie jego frakcji przed wyborami. Sytuacją zmartwiona jest  Kasia Tusk. Córka szefa Platformy Obywatelskiej, prowadząca blog "Make Life Easier", zabrała głos na Instagramie. 

Redakcja poleca

Kasia Tusk komentuje "lex Tusk" i nagonkę na Donalda Tuska 

Choć na co dzień Kasia Tusk trzyma się z dala od polityki, nie mogła milczeć w spawie tego, co się dzieje. Zwłaszcza że od paru dni jej skrzynka tonie w wiadomościach od poruszonych internautów. 

- Wiem, że niewielu z Was zagląda tutaj po to, aby czytać o cudzych problemach. A ja szukam wsparcia wśród najbliższych, a nie w internecie. Dziś jednak tak wiele z Was dodało mi tu sił, że ciężko to przemilczeć. No i wyszłam z założenia, że żadne to uzewnętrznianie się, skoro trąbią o tym media od rana - napisała, przy okazji pokazując córki i wnętrze swojego sopockiego domu. 

Kasia Tusk wspiera ojca przed wyborami

Kasia Tusk boi się o tatę. Co do celu "lex Tusk" nie ma najmniejszych wątpliwości - to oręż rządzących w walce przedwyborczej i próba zdyskredytowania jej ojca. 

Gdy ma się wrażenie, że cały aparat państwa myśli tylko o tym, jak zniszczyć ukochaną ci osobę, docenia się każde życzliwe słowo - wyznała. 

Blogerka ubolewa, że nie może być teraz bliżej Donalda Tuska, ale w jej mieszkaniu trwa remont i ma w związku z tym sporo na głowie. 

- Bardzo chciałabym usiąść w kącie i się trochę pomartwić, ale na szczęście lista zadań na dziś jest jeszcze nieskończona - dodała. 

Kasia Tusk wsparła ojca na Instagramie i udostępniła jego zaproszenie na Marsz 4 czerwca, nazwany przez opozycję "konsultacjami społecznymi". Donald Tusk chce, żeby wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda. - Będzie nas dobrze słychać i widać z okien Pańskiego pałacu. Przyjdziecie? - zapytał na Twitterze lider PO. 

Zobacz także:  Jasnowidz Jackowski niepokojąco o Kaczyńskim i wyborach. "Wybuchnie skandal"

kasia2
fot. Instastory:@makelifeeasier_pl
kasia2e
fot. Instastory:@makelifeeasier_pl