Zamknij

Karol III zaskakuje zmianami. Tym razem podjął ważną decyzję w sprawie wnuczki

30.11.2022 12:38

Karol III wprowadza kolejne zmiany. Przynajmniej tak uważają brytyjskie media. Jak podaje pomponik.pl, mają one donosić, że księżniczka Charlotte otrzyma od dziadka wyjątkowy prezent.

Król Karol i księżniczka Charlotte
fot. Aaron Chown/Associated Press/East News i Leon Neal/AFP/East News

Karol III zaskakuje zmianami. Brytyjskie media miały się dowiedzieć, że nowy monarcha Wielkiej Brytanii chciałby uhonorować swoją wnuczkę, księżniczkę Charlotte. Jak podaje pomponik.pl, Karol III chciałby, żeby dziewczyna dostała nowy tytuł.

Zobacz także: Karol III był surowym ojcem. William i Harry musieli tego pilnować nawet przy śniadaniu

Karol III zaskakuje zmianami. Tym razem podjął ważną decyzję w sprawie wnuczki

Karol III coraz pewniej czuje się w roli monarchy i wprowadza pierwsze zmiany. W zawieszeniu pozostaje przyznanie tytułu księcia Edynburga po zmarłym księciu Filipie. Zgodnie z tradycją, tytuł powinien otrzymać książę Edward.

Jak zdradzają brytyjskie media, dzieje się tak, ponieważ nowemu królowi zależeć ma na tym, by tytuł księżnej Edynburga nosiła jego wnuczka, księżniczka Charlotte.

Preferowanym rezultatem dla króla Karola jest, by tytuł trafił do księżniczki Charlotte. Byłby to odpowiedni sposób na uczczenie pamięci królowej, która oczywiście nosiła tytuł księżnej Edynburga, a także sposób na uhonorowanie przez Jego Wysokość linii sukcesji - podaje informator gazety "The Mail on Sunday".

Warto wiedzieć, że księżniczka Charlotte jest pierwszą kobietą w brytyjskiej rodzinie królewskiej, której miejsce w linii sukcesji do tronu nie zostało zmienione, gdy urodził się jej młodszy brat. Co ciekawe, może ona zająć miejsce na tronie w przypadku, gdy jej starszy brat George nie będzie miał dzieci.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Zobacz także: Cichopek straciła majątek na rozwodzie. To było kosztowne "porozumienie stron"

loader

RadioZET.pl/pomponik.pl

Znani leworęczni
10 Zobacz galerię
fot. Instagram