Kolejna wpadka Halejcio: "Kiedy Ty zaczniesz myśleć?" [WIDEO]

31.01.2023 17:16

Klaudia Halejcio postanowiła zabłysnąć humorem i zamieściła na Instagramie nagranie, które podzieliło jej fanów. Nic dziwnego. Film można odbierać jako wyśmiewanie się z osób z nadwagą i otyłością.

Klaudia Halejcio
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/Instagram

Kolejny post Klaudii Halejcio na Instagramie spotkał się z falą krytyki. Celebrytka chyba nie do końca przemyślała, to co nagrała.

Klaudia Halejcio: szkodliwy post gwiazdy na Instagramie

Aktorka "Pierwszej miłości" zaliczyła kolejną wpadkę w social mediach. Najwidoczniej Halejcio nie umie wyciągać wniosków ze swoich poczynań w internecie.

Wszystko przez jej najnowszy post na Instagramie, w którym chwali się rajskimi wakacjami, przy okazji obrażając osoby z nadwagą i otyłością oraz wczasowiczów, korzystających z usług typu All Inclusive. Zresztą zobaczcie sami.

W żenującym nagraniu Halejcio wywija biodrami, zajadając się przy tym chipsami. Na swoje ciało modelki narzuciła filtr, który uwypuklił jej brzuch w taki sposób, by wyglądała jak osoba z nadwagą. Halejcio robi do tego dziwne miny, które najwyraźniej mają być "śmieszne".

Użytkownikom Instagrama jednak do śmiechu nie jest. Chociaż znalazły się osoby, które bawią tego typu żarty, bez problemu można natknąc się na komentarze, w których widzowie nagrania nie ukrywają zażenowania.

Słabe to.
Ale, że wyśmiewasz się z ludzi o nieładnej sylwetce ? No brawo Klaudia, zacne.
Jakie śmiesznie no boki zrywać, warto życie spędzać na robieniu tak wysokiej sztuki.

Najcelniejsze są chyba dwa poniższe komentarze, które w dość prosty sposób tłumaczą esencję problemu.

Boże, jakie to jest toksyczne. Chyba powinna pani następnym razem przemyśleć, bo już któryś raz (mam nadzieję, że nieumyślnie, ale chyba jednak umyślnie, bo cały czas wraca ten sam schemat) osoby trochę innej postury niż pani.

Mowa o poście sprzed kilku tygodni, w którym Halejcio żaliła się na "zbędne kilogramy", do czego odnosi się zresztą kolejny wpis spod filmu celebrytki.
Kiedy Ty zaczniesz myśleć? Najpierw przy współpracy z Sinsay "udajesz" otyłą teraz tutaj a jesteś szczupła na maksa. Wiesz, że nie robisz tym dobrze ludziom którzy mają taki problem? Przed następnym tiktoczkiem pomyśl trzy razy czy warto uprawiać nieświadomy/świadomy fatshaming.

Na szczęście wśród komentujących nie brakuje osób z rozumem i godnością człowieka. Szkoda tylko, że zarzuty ze strony obserwujących nie docierają do ich adresatki.

Klaudia Halejcio stosuje Fatshaming?

O tym, że żyjemy w dobie kultu ciała, nie trzeba chyba przypominać. Wystarczy spojrzeć na bohaterkę tego artykułu, by zauważyć, że istnieje pewien dominujący model kobiecej sylwetki, który niestety jest promowany jako właściwy, co powoduje masę problemów społecznych. Na szczęście coraz głośniej mówi się o ciałopozytywności - akceptacji własnego ciała bez względu na wygląd i wagę.

Z tym zjawiskiem wiąże się fatshaming (od angielskich słó "fat" - tłuszcz i "shame" - wstyd). Określenie to odnosi się do negatywnego traktowania ludzi ze względu na ich wagę ciała. To forma prześladowania i dyskryminacji, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia psychicznego i samooceny, szczególnie w przypadku młodych osób, dla których internetowi influencerzy są autorytetami. Czy Halejcio uprawia fatshaming? Na pewno jej zachowania nie są agresywne i ostentacyjne, więc prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że robiąc internetowe "żarty", może nimi wyrządzić komuś krzywdę. Brak odpowiedzialności za publikowane treści to jednak problem dotyczący nie tylko celebrytów z internetu.

loader

RadioZET.pl/Instagram