Obserwuj w Google News

Justyna Steczkowska uczciła rocznicę urodzin Kory. Pokazała archiwalne zdjęcia. "Jak siostry"

2 min. czytania
09.06.2023 15:31

Kora zmarła w 2018 roku. Justyna Steczkowska uczciła 72. rocznicę urodzin liderki Maanamu archiwalnymi zdjęciami. Przed laty wokalistki wyglądały niczym siostry bliźniaczki?

Justyna Steczkowska uczciła rocznicę urodzin Kory. Pokazała archiwalne zdjęcia. "Jak siostry"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER EAST NEWS / PIOTR KAMIONKA/REPORTER EAST NEWS

Polska scena muzyczna 28 lipca 2018 roku straciła jedną z najbarwniejszych postaci, jakie kiedykolwiek były jej częścią. Tego dnia zmarła Kora, liderka grupy Maanam i jedna z najpopularniejszych krajowych wokalistek. Autorka takich ponadczasowych przebojów jak "Boskie Buenos", "Lipstick on the Glass" i "Kocham cię, kochanie moje" imponowała nie tylko wokalnym talentem, ale także niezwykłą artystyczną wrażliwością. Bezkompromisowa, często kontrowersyjna, nie pozwalała przejść obok siebie obojętnie. Artystka 8 czerwca 2023 roku świętowałaby 72. urodziny. Z tej okazji postanowiła wspomnieć ją inna gwiazda polskiej estrady, Justyna Steczkowska.

Justyna Steczkowska pokazała zdjęcie z młodości. Wyglądała jak siostra bliźniaczka Kory?

Na profilu Steczkowskiej na Instagramie pojawiło się zdjęcie będące połączeniem dwóch czarno białych archiwalnych fotografii. Na jednej z nich widzimy Justynę, na drugiej zaś Korę.

- Dziś Kora miałaby 72 lata. A to zdjęcia z naszej młodości. Wyglądamy trochę jak siostry. Jak ci tam Kora na górze? - napisała wokalistka.

Internauci zgadzają się z Justyną i podkreślali, że z Korą łączy ją nie tylko uroda, ale także artystyczny talent. Padł nawet pomysł obsadzenia Steczkowskiej w ewentualnym obrazie opowiadającym o liderce Maanamu.

- Jak siostry i to nie tylko z wyglądu! Obie genialne artystki! Jedyne w swoim rodzaju!

- Już dawno tu i ówdzie wspomniałam, że jeśli powstanie film o Korze, to pani Justyna powinna ją zagrać. Nie ma w Polsce lepszej kandydatki pod względem wokalnym i wizerunkowym.

- Wyjątkowe osobowości, piękne kobiety, wspaniałe talenty - czytamy.

Kto wie, być może kiedyś zobaczymy Justynę w roli Kory.

Redakcja poleca

Justyna Steczkowska uczciła pamięć Kory. Piosenkarka skończyłaby 72 lata

Kora przyszła na świat 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Wokalistką grupy Maanam została w roku 1976 i stworzyła z zespołem jego największe przeboje. Dzięki wokalnemu talentowi, drapieżnemu wizerunkowi i niezwykłej osobowości szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich piosenkarek. Po rozpadzie Maanamu w 2008 roku kontynuowała karierę jako artystka solowa. W latach 2011-2016 występowała jako jurorka w talent-show "Must Be the Music".

U Kory w 2013 roku zdiagnozowano raka jajnika z przerzutami do otrzewnej. Koszty leczenia były tak wysokie, że artystka była zmuszona sprzedać dom i zwróciła się o pomoc do fanów. Zmarła 28 lipca 2018 roku wśród rodziny i przyjaciół. Ciało piosenkarki spoczęło na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Pogrzeb miał charakter świecki.