Obserwuj w Google News

Polski raper ścigany listem gończym. Żyje za granicą, chwali się luksusami

2 min. czytania
11.04.2023 12:02

Krystian B., działający na scenie muzycznej jako Jongmen, jest poszukiwany listem gończym. Ciążą na nim zarzuty dotyczące pomocy w nabyciu 15 kg amfetaminy i 10 kg klefedronu. Tvp.info.pl donosi, że raper ukrywa się za granicą.

Jongmen ścigany listem gończym. Żyje za granicą, chwali się luksusami
fot. Instagram: @jongmen_official

Prokuratura wydała list gończy za Krystianem B., który fanom polskiego rapu znany jest jako Jongmen. Jak podaje TVP.info.pl, raper jest zamieszany w przestępstwo narkotykowe i od 2022 roku ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

Redakcja poleca

Jongmen z zarzutami. Miał pomóc w kupnie narkotyków

W 2020 roku raper miał umożliwić nabycie znacznej ilości narkotyków pomorskiemu gangsterowi o pseudonimie Żaba. Jongmen skontaktował się ze swoim przyjacielem, ps. Dadek, ręcząc za Żabę. W ten sposób w ręce gangstera trafiło 15 kilogramów amfetaminy w cenie 3,5 tys. za kilogram i 10 kilogramów klefedronu za 7 tys. za kilogram.

B. dał głowę, że Żaba to solidna firma i nie będzie przypału, jeżeli dostanie towar „w kredycie”. Choć z tą solidną firmą to nie było tak różowo, ponieważ uczestnicy transakcji przez miesiąc nie mogli się doprosić zapłaty za towar - tłumaczył informator Tvp.info.pl.

Jongmen ścigany listem gończym

Krystian B. jest ścigany od marca 2022 roku. Raper, który dowiedział się o tym, że śledczy namierzyli jego kolegów, zdecydował się na pozostanie za granicą. Z jego instagramowych relacji wynika, że na dłużej zatrzymał się w Dubaju. Podczas gdy polskie organy ścigania prowadziły śledztwo w jego sprawie, on publikował w sieci zdjęcia, na których chwalił się życiem w luksusach.

Od grudnia 2022 Jongmen jest poszukiwany listem gończym. Z nieoficjalnych ustaleń tvp.info.pl wynika, że raper nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa.

Kim jest Jongmen?

Wszedł na scenę w 2003 roku, publikując undergroundowy album "Pierwsze uderzenie". W 2013 roku podpisał kontrakt z hiphopową wytwórnią Hemp Rec., w której wydał albumy "Kontrapunkt" i "Dysonans". W 2017 związał się z DistrictAREA, której nakładem ukazały się dwa kolejne wydawnictwa — "Fenix" i "Znaki". Trzy lata później ukazał się jego ostatni projekt, będący efektem kolaboracji z raperem Kizo.

Jongmen ma na swoim koncie współprace z takimi raperami jak Białas, Ero oraz Sobota.

Źródła: RadioZET.pl/Tvp.info.pl