Zamknij

Jolanta Kwaśniewska ma poważne powikłania po koronawirusie. Mąż niepokojąco o jej stanie

03.03.2021 10:44

Jolanta Kwaśniewska niedawno zakaziła się koronawirusem i przeszła chorobę COVID-19. Zachorował również Aleksander Kwaśniewski. Była para prezydencka najgorsze ma już za sobą, ale teraz zmaga się z powikłaniami. Szczególnie niepokoi stan byłej pierwszej damy. 

Jolanta Kwaśniewska
fot. TRICOLORS/East News

Aleksander Kwaśniewski i jego żona Jolanta Kwaśniewska dowiedzieli się o zakażeniu koronawirusem w lutym. Jak podano w oficjalnym komunikacie, były prezydent miał podwyższoną temperaturę i męczący kaszel. Ze względu na swój stan przebywał w izolacji, cały czas będąc pod opieką lekarzy.

Jolanta Kwaśniewska również dotkliwie przeszła COVID-19. W wywiadzie twierdziła, że do zakażenia doszło mimo ścisłego trzymania się zaleceń sanitarnych. Początkowo objawy przypominały zwykłe przeziębienie, ale gdy temperatura zaczęła gwałtownie rosnąć i pojawiło się osłabienie, para prezydencka postanowiła przebadać się pod kątem nowego koronawirusa. 

Jolanta Kwaśniewska o walce z COVID-19. Zachorowała mimo ścisłego przestrzegania zaleceń 

Jolanta Kwaśniewska po COVID-19 zachorowała na zapalenie nerek 

Aleksander Kwaśniewski powiedział w rozmowie z "Faktem", że po przebytym zakażeniu wciąż męczy go kaszel. Gorzej jest z Jolantą Kwaśniewską, która zachorowała na zapalenie nerek

Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem - powiedział były prezydent. 

Dodał, że u niego choroba miała bardziej dokuczliwy przebieg. Potrzebna była hospitalizacja. 

Przez dwa tygodnie miałem 39 stopni gorączki. Tydzień byłem w szpitalu. Otrzymywałem kroplówkę i tlen. Nikomu tego nie życzę - wyznał Aleksander Kwaśniewski. 

Była para prezydencka od świąt Bożego Narodzenia przebywa w Szwajcarii, gdzie mieszka siostra Aleksandra Kwaśniewskiego. Kobieta niedawno straciła męża. Kwaśniewscy starają się podtrzymywać ją na duchu w czasie żałoby. Niestety na razie zdrowie im nie dopisuje. Zdaniem byłego prezydenta rekonwalescencja po COVID-19 jeszcze trochę potrwa. 

jolanta i aleksandre kwasniewscy
fot. Piotr Molecki/East News
loader