Obserwuj w Google News

Jolanta Fraszyńska straciła wszystkie oszczędności. Aktorka perfidnie oszukana

2 min. czytania
07.02.2023 10:48
Zareaguj Reakcja

Jolanta Fraszyńska straciła wszystkie oszczędności, za które chciała kupić córce mieszkanie. Nie tylko aktorka przeżyła dramat – ofiarami oszustów miały być też Grażyna Wolszczak i Omena Mensah. Gwiazdy perfidnie wmanewrowano w „biznes”.

Jolanta Fraszyńska
fot. Pawel Wisniewski/East News

Jolanta Fraszyńska kilka lat temu otworzyła się na temat oszustwa, którego stała się ofiarą. Oszczędności, które zainwestowała w firmę „zajmującą się” dziełami sztuki, rozpłynęły się w powietrzu. Celebryci zostali skuszeni wysokim zyskiem i zostaniem mecenasem sztuki, ale mocno przejechali się na swoim zaufaniu.

Zobacz także:  Fani Piaska i Majewskiej oszukani. Po pieniądzach nie zostało ani śladu

Jolanta Fraszyńska straciła wszystkie oszczędności

Aktorka zaufała Galleri New Form z siedzibą w Gdyni. Celebryci dzięki firmie mogli uzyskiwać certyfikaty własności danej rzeźby i byli informowani, że będą mogli sprzedać dzieło sztuki ze sporym zyskiem. Ci najhojniejsi mogliby liczyć nawet na 30% zysku.

Niestety, wszystko okazało się jednym wielkim oszustwem. Celebryci zaczęli polecać sobie nawzajem taką formę lokowania pieniędzy i zarabiania na sztuce, a piramida finansowa rosła w najlepsze. W sprawę zaangażowała się Prokuratura Regionalna w Białymstoku i mogło chodzić nawet o 300 mln zł „niekorzystnie rozporządzanego majątku”.

Redakcja poleca

Podczas gdy prano pieniądze, celebryci nie mieli pojęcia, co dzieje się z ich środkami. Jolanta Fraszyńska straciła ogromną sumę pieniędzy. Jak wówczas mówiła aktorka, była to kwota, którą przeznaczyła na mieszkanie dla córki.

Dopiero po kilku latach, w 2021 roku, zatrzymano Joannę S. - właścicielkę Galleri New Form – i jej syna. Na razie sprawą pieniędzy zajmuje się prokuratura, a czy środki wrócą do poszkodowanych? Niestety, nie wiadomo.

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS