Obserwuj w Google News

Joanna Kurska odchodzi z TVP. Miała zaważyć jedna rzecz

2 min. czytania
04.01.2023 08:05
Zareaguj Reakcja

Joanna Kurska odchodzi z TVP - „Onet” dowiedział się, że szefowa „Pytania na śniadanie” w czwartek po raz ostatni spotka się ze swoim zespołem. Już na początku grudnia pojawiły się doniesienia, że żona Jacka Kurskiego została wezwana na rozmowę do prezesa stacji, Mateusza Matyszkowicza. Po tym spotkaniu nastroje w TVP miały być niepewne, a Joanna Kurska sama do końca miała nie być przekonana co do kontynuacji swojej kariery u publicznego nadawcy.

Joanna Kurska
fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Kurska wróciła do TVP we wrześniu 2022 roku po kilku latach nieobecności. Stało się to po tym, kiedy prezesem stacji przestał być jej mąż, Jacek Kurski. O parze zrobiło się głośno w grudniu, kiedy to ukochany szefowej „Pytania na śniadanie” dostał posadę w Grupie Banku Światowego. Joanna Kurska miała być wypytywana przez Mateusza Matyszkowicza o swoje dalsze życiowe plany.

Joanna Kurska miała zapewniać, że nie ma w zamiarach ewentualnej wyprowadzki z Polski, a całym sercem chce zachować swoją posadę. Zespół „Pytania na śniadanie” ogromnie ją ceni, a niektórzy stanęli w obronie swojej szefowej. „Panowanie” Joanny Kurskiej wszystkim wyszło na plus – wzrosła oglądalność, a zaproszenie do jednego z wydań przyjęła nawet Nina Terentiew. Po wizycie u Mateusza Matyszkowicza żona Jacka Kurskiego poszła na zaplanowany urlop. Mówiło się, że po powrocie z wypoczynku ma dostać wypowiedzenie od prezesa TVP. Jednak jak podaje „Onet”, Kurska go ubiegła.

Zobacz także:  SE: Ewakuacja w domu Kurskich. Mieli otrzymać podejrzaną paczkę

Joanna Kurska odchodzi z TVP

Według informatorów „Onetu” Joanna Kurska miała złożyć wypowiedzenie we wtorek 3 stycznia. Ze swoim zespołem ma pożegnać się w czwartek – tuż po emisji „Pytania na śniadanie”.

- Kochani, W czwartek jestem ostatni dzień w pracy, zapraszam na pożegnanie po programie, chciałabym Was uściskać. To był wspaniały czas! Dziękuję i do zobaczenia  - jak podaje „Jastrząb Post”, tak miała napisać Joanna Kurska w mailu do swoich współpracowników.

Na korytarzach TVP już od dawna huczało, że Joanna Kurska jest na wylocie. Na jej zwolnienie miałoby mieć wpływ kilka powodów – w tym podawano rzekomą niechęć Mateusza Matyszkowicza do Kurskich. Jednak w ostatnim czasie na karierze Joanny Kurskiej miała zaważyć jedna rzecz.

Redakcja poleca

Nie tak dawno głośno było o spocie „Reklama dzieciom”. Na planie zdjęciowym pojawiła się 1,5-roczna córka Kurskich: Anna Klara Teodora. Chociaż spot został usunięty, to TVP musiała ratować sytuację i tłumaczyć się z decyzji Joanny Kurskiej.

- Producent w TVP ma sporą autonomię. Pani Joanna Kurska postanowiła z tej autonomii skorzystać w sposób, który może budzić kontrowersje. Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane – podawały wówczas „Wirtualnemedia.pl”, cytując słowa przedstawicieli TVP.

Co ciekawe, „Wirtualnemedia.pl” podają, że TVP w rozmowie z portalem na temat zwolnienia Joanny Kurskiej nieoficjalnie zaprzeczyła tym informacjom. Zapewne już na dniach dowiemy się więcej o kulisach odejścia Joanny Kurskiej.

RadioZET.pl/Onet.pl/Jastrzabpost.pl/Wirtualnemedia.pl

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News