Obserwuj w Google News

Joanna Krupa ma problemy zdrowotne. Opowiedziała o strasznej chorobie

2 min. czytania
22.02.2023 09:38
Zareaguj Reakcja

Joanna Krupa zrobiła oszałamiającą karierę w show-biznesie, ale jej droga na szczyt wcale nie była łatwa. Modelka od dawna walczy ze schorzeniem, które niegdyś odbiło się na jej psychice. Dziś nie ma oporów, by opowiadać o swojej walce z SIBO.

Joanna Krupa ma problemy zdrowotne. Opowiedziała o strasznej chorobie
fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Krupa cierpi na SIBO, czyli zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego. Schorzenie to jest związane z zaburzeniami równowagi bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Wiąże się ono ze wzdęciami, biegunką oraz z nadmierną produkcją gazów. Jak można się domyślić, SIBO nie sprzyja budowaniu pewności siebie, a to właśnie jej potrzebują osoby, które pracują w show-biznesie.

Zobacz także: Joanna Krupa chce mieć kolejne dzieci? Nie wyklucza adopcji

Joanna Krupa opowiedziała o chorobie

Prowadząca "Top Model" nie ukrywa, że schorzenie, na które cierpi, było dla niej wielkim problemem. Z SIBO zmaga się od początku swojej kariery. Jako młoda, ambitna modelka, czuła, że choroba utrudniała jej pracę.

Pracowałam już jako modelka, miałam dwadzieścia lat, i zawsze miałam problemy z jelitami. Nieraz byłam na planie i nie czułam się pewna siebie, bo nie miałam płaskiego brzuszka [...] jak masz problem z jelitami, to czujesz się dwa razy większa - wyjaśniła w Party.pl

Pomimo tego, że nie było jej łatwo, Krupa nie pozwoliła, by choroba pokrzyżowała jej plany.

Nawet jeśli w środku nie czułam, że super wyglądam, to w głowie sobie ułożyłam, że super wyglądam. Chciałam być zawsze professional - powiedziała.
Redakcja poleca

Kariera Joanny Krupy

Pierwsze kroki na drodze do sławy stawiała w wieku 13 lat. Joanna Krupa została zapisana do szkoły dla modelek, dzięki czemu zdobyła motywację, by szukać szczęścia w show-biznesie. W późniejszym czasie pojawiła się w programie "Zostań laską Snoop Dogga" i zaczęła brać udział w sesjach zdjęciowych do popularnych magazynów, m.in. do "Playboy'a" i "Cosmpolitan".

W 2010 została prowadzącą program "Top Model". Nieco później mogliśmy zobaczyć ją w "Misja pies" i w "Starsza pani musi fiknąć". Dziś Joanna Krupa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej rozrywki.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Party.pl