Obserwuj w Google News

Joanna Jabłczyńska przeszła poważną operację. Do końca życia będzie rehabilitowana

2 min. czytania
14.02.2023 12:25
Zareaguj Reakcja

Joanna Jabłczyńska w ubiegłym roku przeszła poważną operację strun głosowych. Aktorka z "Na Wspólnej" jednak nadal musi walczyć o swój głos i prawdopodobnie do końca życia będzie musiała poddawać się rehabilitacji. Co dalej z jej pracą w aktorstwie i dubbingu? 

Joanna Jabłczyńska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Joanna Jabłczyńska jest aktorką telewizyjną i dubbingową, którą od lat można oglądać w roli Marty Konarskiej w serialu TVN "Na Wspólnej". 37-latka była kiedyś popularną gwiazdą dziecięcej piosenki, śpiewającą w zespole Fasolki. Uzdolnioną nastolatkę zaangażowano do programów "TikTak" i "Teleranek". Potem Joanna Jabłczyńska grała w "Klanie" oraz "Trzech szalonych zerach", jednocześnie uczyła się w szkole musicalowej przy Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie.

Gwiazda "Na Wspólnej" ma na koncie kilkanaście płyt z piosenkami dla dzieci. W 2010 roku na rynku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana "Papparapa". Joanna Jabłczyńska udzielała się także jako aktorka dubbingowa. Jej charakterystycznym głosem mówiło mnóstwo postaci z filmów animowanych i gier komputerowych. W 2015 roku Jabłczyńska została wyróżniona na V Festiwalu Filmów Animowanych "Animocje" za wybitne osiągnięcia w dubbingu filmowym. 

Redakcja poleca

Joanna Jabłczyńska jest po operacji. Walczy o głos 

Niestety kariera w dubbingu 37-letniej Joanny Jabłczyńskiej stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Wiosną zeszłego roku aktorka przeszła poważną operację strun głosowych i od tamtej pory robi wszystko, by przywrócić głos do dawnej sprawności. 

Rozpoczynam rehabilitację głosu. Miałam nadzieję, że operacja rozwiąże mój problem. Niestety, będę musiała walczyć o powrót do mojego głosu znacznie dłużej - wyznała smutno jakiś czas temu. 

Aktorka jednak się nie poddaje. Po roku od operacji nadal intensywnie rehabilituje struny głosowe. Niestety wie już, że prawdopodobnie nie będzie mówiła z taką siłą i barwą jak kiedyś. Bezpowrotnie utraciła też dawne możliwości wokalne. 

- Już pewnie do końca życia będę musiała się rehabilitować, dbać o ten głos no i pewnie już nie zrobię takich wyczynów głosem, jakie robiłam wcześniej. To będzie moją piętą achillesową do końca moich dni - przyznała w rozmowie z "Faktem" Joanna Jabłczyńska. 

Gwiazda "Na Wspólnej" z aktorstwa nie rezygnuje, choć nie wie jeszcze, czy w przyszłości nadal będzie mogła tak intensywnie zajmować się graniem oraz dubbingiem. Gdyby jednak musiała zrezygnować, bezrobocie jej nie grozi. Joanna Jabłczyńska jest z wykształcenia radcą prawnym i prowadzi własną kancelarię w Warszawie.