Obserwuj w Google News

Jerzy Stuhr nadal nie został przesłuchany. Co na to prokurator?

2 min. czytania
16.11.2022 16:16

Jerzy Stuhr w październiku doprowadził do kolizji, jadąc pod wpływem alkoholu swoim lexusem. Aktor uderzył w motocyklistę, po czym próbował oddalić się z miejsca wypadku. Jak się okazało, do tej pory nie doszło do przesłuchania ani postawienia odpowiednich zarzutów. W sprawie wypowiedział się prokurator.

Jerzy Stuhr
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Jerzy Stuhr 17 października 2022 roku spowodował wypadek na al. Mickiewicza w Krakowie, w wyniku którego uderzył w jadącego z naprzeciwka motocyklistę. Aktor próbował zbiec z miejsca zdarzenia, a jego zatrzymania dokonał sam poszkodowany, który dogonił lexusa Stuhra i powiadomił o wypadku policję.

Zobacz także:  Jerzy Stuhr może mieć postawione zarzuty. Policja podała nowe fakty

Jerzy Stuhr bez zarzutów. Prokurator wyjaśnia zwłokę

Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że celebryta kierował pojazdem, będąc w stanie znacznej nietrzeźwości – w jego krwi wykryto 0,7 promila alkoholu. Stuhrowi odebrano prawo jazdy, a kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala, uskarżając się na ból ręki.

Stuhr tłumaczył się wypiciem kilku lampek wina na spotkaniu towarzyskim, jednak za popełniony czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Okazuje się, że do tej pory nie został przesłuchany w sprawie kolizji i nie zostały mu postawione żadne zarzuty.

Redakcja poleca

Jak ustalił portal Plejada, zwłoka wynika z powodu oczekiwania na opinię na temat obrażeń motocyklisty potrąconego przez jadącego lexusem aktora.

Okazuje się, że prokuratura cały czas czeka na opinię dotyczącą obrażeń, jakich doznał potrącony przez aktora motocyklista. Gdy zostanie ona przedstawiona, aktor usłyszy zarzuty.

Pokrzywdzony został przesłuchany, dostarczył pewne dokumenty. Teraz musi być opinia, jakich doznał obrażeń. Wtedy będzie wiadomo, czy można zarzucić wypadek drogowy, wykroczenie czy tylko jazdę w stanie nietrzeźwości. Dopiero kiedy poznamy opinię, aktor będzie miał przedstawione takie lub inne zarzuty

 – powiedział w rozmowie z portalem prokurator Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Dokładna data wpłynięcia opinii nie jest jeszcze znana.

- Na razie nie mam informacji, kiedy odbędzie się przesłuchanie i przedstawienie zarzutów – wyjaśnił rzecznik.

Wygląda na to, że na finał głośnej sprawy będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

RadioZet.pl/Plejada.pl

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
10 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News