Obserwuj w Google News

Jerzy Połomski zostawił mieszkanie za 2 mln złotych. Kto je przejmie?

2 min. czytania
16.11.2022 16:35
Zareaguj Reakcja

Jerzy Połomski ostatni rok życia spędził w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Jak informują tabloidy, w stolicy piosenkarz zostawił po sobie stumetrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Komu bezdzietny artysta przekazał wart 2 miliony złotych apartament?

Jerzy Połomski
fot. TRICOLORS/East News

Jerzy Połomski przeszedł do legendy polskiej muzyki dzięki takim przebojom jak "Cała sala śpiewa z nami", "Błękitna chusteczka" czy "Bo z dziewczynami". Artysta był znany w całym bloku wschodnim, koncertował też na Zachodzie. Karierę zakończył po blisko 60 latach pracy, gdy zaczął podupadać na zdrowiu. 

W 2021 roku Jerzy Połomski zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Przeniósł się tam na własną prośbę ze swojego mokotowskiego mieszkania. Nie był już bowiem w stanie swobodnie opuszczać lokalu mieszczącego się na trzecim piętrze bez windy. Gwiazdor nie miał żony ani dzieci, a codzienne sprawy pomagała mu załatwiać menadżerka. 

Redakcja poleca

Jerzy Połomski zostawił mieszkanie w Warszawie. Kto je przejmie?

Po śmierci Jerzego Połomskiego kolorowa prasa podjęła temat warszawskiego mieszkania artysty, które obecnie stoi puste. Komu przypadnie lokum, gdy nie ma bliskich?

Jak ustalił "Fakt", 89-letni piosenkarz miał nie tylko zadbać o swój pochówek, ale także w porę ustalić spadkobiercę swojego mieszkania na Mokotowie. Jerzy Połomski miał podobno zapisać lokal swojej menadżerce, która wiernie towarzyszyła mu przez 14 lat i pomagała jego zmarłej niedawno siostrze Jadwidze. 

Według tabloidu zawarta w 2018 roku umowa ma rangę aktu notarialnego. W dokumencie ponoć znalazł się zapis, że kobieta, w zamian za mieszkanie, zobowiązuje się do sprawowania dożywotniej opieki nad Połomskim. 

Pytana o to Violetta Lewandowska potwierdziła, że Jerzy Połomski spisał swoją ostatnią wolę i ustanowił ją pełnomocniczką w sprawach majątkowych. Nie chciała jednak jednoznacznie potwierdzić, czy otrzymała mieszkanie gwiazdora. - Kwestie majątkowe i finansowe Jerzego Połomskiego to prywatna sprawa artysty. Proszę o uszanowanie prywatności Jerzego Połomskiego i mojej - oświadczyła w rozmowie z "Faktem".

Przy okazji Lewandowska zdementowała plotki o tym, że piosenkarz zostawił kilka mieszkań, ziemię oraz pokaźną sumę na koncie. 

Zobacz także: Dom Violetty Villas staje się ruiną. Mieszkańcy są załamani