Obserwuj w Google News

Jarosław Jakimowicz z prawomocnym wyrokiem. Sporo zapłaci za swoje zachowanie

2 min. czytania
26.07.2023 11:01
Zareaguj Reakcja

Jarosław Jakimowicz usłyszał prawomocny wyrok – to już oficjalne, a decyzja sądu zapadła 25 lipca. W związku z tym były pracownik TVP stanie się biedniejszy o kilkanaście tysięcy złotych. Za co został ukarany?

Jarosław Jakimowicz z TVP z prawomocnym wyrokiem
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Jarosław Jakimowicz najpierw został odsunięty od programu „W kontrze”, a potem całkowicie zwolniony z TVP. Ma zakaz wejścia do budynku, a na razie wylewa żale na decyzję Michała Adamczyka i Samuela Pereirę, twierdząc, że pochłonie ich piekło. Jakimowicz miał nie wiedzieć o masie skarg, które na niego spływały – poszło o nieprzyzwoite zachowania wobec współpracownic. Teraz jest bez pracy, a w dodatku z wyrokiem. Stanie się biedniejszy o 15 tys. zł, chociaż w grę wchodziło nawet 100 tys. zł!

Zobacz także:  Ona też pracowała z Jakimowiczem. Agnieszka Oszczyk przerywa milczenie

Jarosław Jakimowicz z prawomocnym wyrokiem

Jarosław Jakimowicz najpierw stracił zatrudnienie w „Pytaniu na śniadanie Extra”, potem „W kontrze”, a na koniec usłyszał, że w „Jedziemy” też nikt nie chce go widzieć. Zresztą kłopoty byłego pracownika TVP zaczęły się właśnie przez ten ostatni format. 12 lutego 2022 roku Jakimowicz na antenie wprost obraził członków KOD-u.

Redakcja poleca

- Komitet Obrony Demokracji płaci 150 złotych uczestnikom organizowanych przez siebie protestów za udział w demonstracjach. […] protestowanie w pierwszej linii, tarzanie się po ziemi, walenie nogami w metalowe blachy – grzmiał wówczas Jarosław Jakimowicz. Na koniec dodał jeszcze, że członkowie KOD-u to „obrzydliwa hołota”.

Jarosław Jakimowicz został oskarżony przez członków KOD-u, którzy posłużyli się art. 212 kk mówiącym o zniesławieniu. Chcieli oczywiście przeprosin, a także 100 tys. zł kary (z tej kwoty 10 tys. zł miało zostać wpłacone na WOŚP). Sąd jednak zarządził, że Jakimowicz ma zapłacić 10 tys. zł grzywny, 5 tys. zł na PCK oraz pokryć koszty procesowe.

- Przed sądem nie potrafił udowodnić, że jego słowa to prawda. Jakimowicz pomówił i poniżył Komitet Obrony Demokracji oraz znieważył członkinie i członków KOD. To sprawiedliwy wyrok – mówił portalowi „wirtualnemedia.pl” Jakub Karyś, szef KOD.

Największe skandale Jarosława Jakimowicza. Co zrobił gwiazdor TVP Info?
4 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News