Obserwuj w Google News

O włos od tragedii. Janusz Chabior wspomina ucieczkę przed pedofilem

2 min. czytania
21.02.2023 13:04

Janusz Chabior opowiedział o sytuacji z dzieciństwa, która mrozi krew w żyłach. Mało brakowało, żeby aktor padł ofiarą pedofila. "Wyczułem, że coś jest z tą sytuacją nie halo" — wspominał.

O włos od tragedii. Janusz Chabior wspomina ucieczkę przed pedofilem
fot. TRICOLORS/East News

Janusz Chabior był gościem Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. W podcaście "WojewódzkiKedzierski" opowiedział o przerażającej sytuacji, w której znalazł się w młodości.

Zobacz także: Afera w teatrze. Janusz Chabior padł ofiarą spisku. Żona aktora uknuła intrygę

Janusz Chabior w dzieciństwie spotkał pedofila

Janusz Chabior wrócił do wspomnień z okresu młodości. Jako 12-latek nie bał się wyzwań i za nic miał potencjalne niebezpieczeństwa. Pewnego razu postanowił uciec z domu i pojechać nad morze w towarzystwie kolegi. Życie na gigancie nie było jednak tak błogie, jak się spodziewał. Ta podróż mogła skończyć się prawdziwą tragedią.

Dom wczasowy, w którym chłopcy mieli się zatrzymać, spłonął. A że tonący brzytwy się chwyta, kiedy nieznajomy mężczyzna zaproponował im nocleg, przystali na jego propozycję.

Jak dowiedział się, że nie mamy gdzie spać, zaprosił nas do siebie i poczęstował alkoholem. Czuliśmy się wtedy bardzo dorośli - wspominał aktor.

Początkowo Chabior nie podejrzewał, że mężczyzna mógł mieć wobec nich złe zamiary. Na szczęście w porę przejrzał nieznajomego. Jego czujność uchroniła Chabiora i jego przyjaciela.

Tknęło mnie to, że przekręcił klucz w zamku. To był taki sygnał, chociaż w tamtych czasach w ogóle się nie mówiło [o pedofilii — red.], nikt taki [jak pedofil — red.] nie istniał (...). Mój kolega już zasypiał, a ja zobaczyłem, że klucz został przekręcony. Wyczułem, że coś jest z tą sytuacją nie halo - tłumaczył.

Młody Chabior działał bez wahania. Poprosił mężczyznę, żeby otworzył drzwi, a kiedy ten odmówił, sprytny nastolatek chwycił stojące na półce radio i cisnął nim przez zamknięte okno. Tyle wystarczyło, by nieznajomy zmienił zdanie. Chłopcom udało sie uniknąć niebezpieczeństwa.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/WojewodzkiKedzierski