Obserwuj w Google News

Jann podsumował wynik preselekcji w „DDTVN”. „Jestem wygrany”

3 min. czytania
28.02.2023 16:25
Zareaguj Reakcja

Jannowi udało się zdobyć zaszczytne drugie miejsce w polskich preselekcjach do Eurowizji 2023. Niedługo po koncercie TVP zagościł w programie „Dzień dobry TVN” i opowiedział o swoich odczuciach. Wokalista wyjaśnił, że nie czuje się przegrany i podziękował swoim fanom za wsparcie.

Jann
fot. Piotr Molecki/East News

Polskie preselekcje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji wywołały spore kontrowersje. Podczas koncertu „Tu bije serce Europy!” o reprezentowanie naszego kraju na scenie w Liverpoolu walczyli Natasza Urbańska z utworem „Lift u up”, Kuba Szmajkowski z „You do me”, Ahlena z „Booty”, Dominik Dudek z piosenką „Be good”, Alicja Szemplińska z „New home”, Felivers z „Never back down” Maja Hyży z utworem „Never hide” Jann z „Gladiatorem”, Blanka z „Solo” oraz Yan Majewski z piosenką „Champion”.

Zobacz także: Edyta Górniak o wyborze reprezentanta na Eurowizję. Nie było żadnych obrad jury

Eurowizja 2023. Po wygranej Blanki Stajkow w sieci zawrzało

Decyzją jurorów wokalne zmagania wygrała Blanka Stajkow, która zajęła drugie miejsce w SMS-owym głosowaniu widzów. Wynik nie spodobał się części internautów, którzy w ostrych słowach skomentowali zwycięstwo polsko-bułgarskiej gwiazdy.

Dziwne, bo Jann był o wiele lepszym kandydatem, a teraz czeka nas jedynie porażka i wstyd na cały świat. To jakiś żart

 – można przeczytać w sekcji komentarzy na Instagramie.

Nieprzychylne opinie pojawiły się również pod opublikowanym na Youtubie hicie „Solo” – fani Janna domagają się rezygnacji piosenkarki, a głośnym echem odbiły się słowa Anity Szydłowskiej z programu „Ślub od pierwszego wejrzenia” emitowanego na antenie TVN. Uczestniczka show zwróciła się do organizatorów Eurowizji z prośbą o usunięcie Polski z eliminacji.

To nie nasz wybór. Ludzie wybrali Janna. Proszę, sprawdźcie to. Nawet lepiej – usuńcie Polskę z Eurowizji w tym roku

– napisała kobieta na ich oficjalnym profilu.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. Jann wystąpił w „Dzień dobry TVN”. Powiedział, jak odbiera przegraną

Po występie na koncercie transmitowanym przez TVP Jann udzielił wywiadu, w którym podkreślił, że mimo przegranej w muzycznych zmaganiach jest zadowolony ze swojego występu.

Jestem super zrelaksowany, było mnóstwo ludzi, którzy mnie wspierali. Uważam, że mój performance był ok, jestem z siebie zadowolony. Blanka też powinna być z siebie dumna, bo naprawdę daje dobre show i jest super. Myślę, że w ogóle poziom był bardzo wysoki. Ja się świetnie bawiłem

 – mówił w rozmowie z „Jastrząb Post”.

Zdecydował się również na wizytę w studio „Dzień dobry TVN”, gdzie opowiedział o swoich emocjach związanych z zajęciem zaszczytnego drugiego miejsca.

To jest dla mnie bardzo fajne, że zebrałem wokół siebie takich ludzi, którzy bardzo mnie wspierają i jakby dalej mogę działać i tworzyć to, co tworzę z jeszcze większym wsparciem

– powiedział Jann na antenie śniadaniówki.

Dodał też, że wcale nie czuje się przegrany i jest wdzięczny, że mógł wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.

Jestem wygrany, bo wygrałem w televotingu. Wybrali mnie ludzie, co jest dla mnie bardzo miłe. Wsparcie było bardzo duże od początku zgłoszenia. Nawet jeszcze przed zgłoszeniem, bo to oni namówili mnie, żebym się zgłosił, więc z tego jestem bardzo zadowolony i wdzięczny

 – wyznał prowadzącym faworyt telewidzów.

A Wy komu kibicowaliście podczas polskich preselekcji do Eurowizji 2023?

RadioZet.pl/”Jastrząb Post”

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest