Obserwuj w Google News

Irena Kamińska-Radomska skrytykowana w „DDTVN”. Stacja odcina się od ekspertki

2 min. czytania
14.11.2022 14:42

Irena Kamińska-Radomska skrytykowała niedawno sesję starszej modelki pozującej w bieliźnie. Ostra wypowiedź była szeroko komentowana i nie spotkała się z aprobatą większości obserwatorów medialnej burzy. W „DDTVN” przeprowadzono rozmowę na temat akceptacji własnego ciała i uderzono w ekspertkę.

kaminska-radomska-skrytykowana-w-ddtvn-stacja-odcina-sie-od-ekspertki
fot. Adam Jankowski/East News, Wojciech Olkusnik/East News

Irena Kamińska-Radomska chyba nie spodziewała się, że jej komentarz pozostawiony pod zdjęciem starszej modelki wywoła takie poruszenie. Mentorka znana z programu „ Projekt Ladywytknęła kobiecie brak wstydu, czym naraziła się na powszechną krytykę. Okazuje się, że do grona oburzonych dołączyła się także redakcja „ Dzień Dobry TVN”. Stacja, z którą do niedawna była związana Kamińska-Radomska, wyemitowała rozmowę poświęconą akceptacji własnego ciała. Co powiedziały gościnie Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika?

Redakcja poleca

„Dzień Dobry TVN” uderza w Irenę Kamińską-Radomską. Koniec współpracy TVN z mentorką „Projekt Lady”?

Prowadzący „DDTVN” już podczas zapowiedzi fragmentu programu poparli ideę nurtu body positive i rozpoczęli rozmowę z psycholożką, Katarzyną Kucewicz oraz dwiema modelkami w starszym wieku, Johanną M. Zeyer i Bożenną Łukaszczyk.

Wywiad dotyczył zmieniającego się stosunku do ciała i potrzeby akceptacji. Wiele czasu poświęcono także negatywnym komentarzom, z którymi muszą mierzyć się osoby niewpasowujące się w wyidealizowane kanony piękna. Zaproszone do studia panie zachęcały, by kobiety przestały oceniać siebie nawzajem i spróbowały doceniać siebie takimi, jakie są. Przekonywały, że piękno nie ma wieku i najważniejsze, by czuć się dobrze we własnym ciele.

Katarzyna Kucewicz zwróciła uwagę na trud, z jakim przychodzi nam chwalenie innych. Wszystkiemu winna ma być kultura wstydu, w której wyrastaliśmy, żyjąc w przeświadczeniu, że musimy zasłużyć na dobrą ocenę. Zdaniem psycholożki nie potrafimy przyjmować pochwał i bardzo boimy się krytyki oraz negatywnych ocen. Widzów nie zachęcano do zaprzestania dbania o siebie, lecz podkreślano, że zdrowe podejście do własnego ciała może pomóc w utrzymywaniu diety czy dać motywację do ćwiczeń oraz doprowadzić do pozbycia się kompleksów.

Nazwisko Ireny Kamińskiej-Radomskiej zostało przywołane tylko raz, gdy Andrzej Sołtysik „podziękował” jej za rozpoczęcie debaty na temat akceptacji ciała. Jakiś czas temu ekspertka ds. etykiety zapowiedziała, że nie ma ochoty powrócić na plan kolejnego sezonu „Projektu Lady”, który prawdopodobnie i tak nie będzie już emitowany. Wydaje się więc, że współpraca Ireny Kamińskiej-Radomskiej ze stacją TVN ostatecznie dobiegła końca.