Obserwuj w Google News

Ice Cube stracił 9 milionów, bo nie chciał się zaszczepić

2 min. czytania
22.11.2022 22:29

Ice Cube nie chciał przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19. W związku z tym szansa na ogromny zarobek przeszła mu koło nosa. Raper i aktor przez swoją decyzję stracił kontrakt wart 9 milionów dolarów.

Ice Cube stracił 9 milionów, bo nie chciał się zaszczepić
fot. Tim Heitman/Getty AFP/East News

Ice Cube miał być jedną z gwiazd filmu "Oh Hell No" w reżyserii Kitao Sakuraiego. Tym, co stanęło pomiędzy nim a rolą wartą 9 milionów dolarów była... szczepionka. Jeszcze w 2021 roku w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że Cube zrezygnował z udziału w produkcji. Jak się teraz okazuje, to nie do końca było zgodne z prawdą.

Zobacz także: Anna Mucha uderza w Edytę Górniak. Chodzi o szczepienia. "Ktoś na tym zarabia ogromne pieniądze"  

Ice Cube stracił szansę na kontrakt wart 9 milionów

Prawda wyszła na jaw dopiero rok później, kiedy Ice Cube otworzył się przed prowadzącymi podcast "Million Dollaz Worth of Game". Wyznał, że to nie on zdecydował o odrzuceniu kontraktu wytwórni Sony.

Według doniesień Variety warunkiem, który producenci postawili całej ekipie filmowej, było przyjęcie przez każdego pracownika szczepionki przeciwko COVID-19. Najpewniej ich zdaniem było to odpowiednie zabezpieczenie przed nieplanowanymi przerwami w pracy, które mogłyby zostać wywołane przez chorobę. Znany ze swojej buty Ice Cube odmówił... i sporo go to kosztowało. W podcaście przyznał, że 9 milionów dolarów przeszło mu koło nosa.

Ci s*******e nie dali mi [roli — red.], bo nie chciałem się zaszczepić. Nie odrzuciłem jej — tłumaczył aktor i raper.

Dziś Ice Cube'owi nie pozostało nic innego niż pogodzenie się z przeszłością.

Redakcja poleca

"Oh Hell No": fabuła filmu

"Oh Hell No" opowie historię dwóch kumpli, Willa i Shermana, których przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, kiedy jeden z nich zakochuje się w matce drugiego. Za scenariusz odpowiadają Scott Armstrong, Tracy Oliver, Jessica Gao i Rodney Rothman.

Jak wynika z informacji udostępnionych w serwisie Rottentomatoes.com, premiera "Oh Hell No" zaplanowana została na 2023 rok.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Variety.com/Rottentomatoes.com/Slashfilm.com