Obserwuj w Google News

Hipnoza w "Pytaniu na śniadanie". Łukasz Nowicki "odleciał". "Tego się bałem"

2 min. czytania
13.01.2023 15:26

"Pytanie na śniadanie" wielokrotnie zadziwiało widzów, a nawet wywoływało kontrowersje. Tym razem w śniadaniowym hicie TVP próbowano zahipnotyzować jednego z prowadzących. Jak zachował się Łukasz Nowicki, będąc w transie?

Hipnoza w "Pytaniu na śniadanie"
fot. screen: TVP / Pytanie na śniadanie

" Pytanie na śniadanie" to obok "Dzień Dobry TVN" najpopularniejszy śniadaniowy format w Polsce. Poranny program cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a prowadzący uważani są z czołowe gwiazdy Telewizji Polskiej. Jednym z założeń programu jest prezentowanie widzom różnorodnych tematów, często zaskakujących samych prowadzących, a nawet wzbudzających kontrowersje. Tym razem do studia zaproszono hipnotyzera, a Łukasz Nowicki wziął na siebie rolę "królika doświadczalnego".

Hipnoza w "Pytaniu na śniadanie". Łukasz Nowicki wprowadzony w trans?

Zdaniem części widzów Telewizja Polska "pod rządami PiS" zaniżyła poziom i stawia na tanie show. Przykładem może być "Sprawa dla reportera", gdzie Tamara Gonzalez Perea "leczyła dźwiękiem" za co została ostro skrytykowana. Tym razem TVP postanowiła powrócić do dyskusyjnych praktyk, zapraszając do studia hipnotyzera. Prowadzący program Łukasz Nowicki i Małgorzata Opczowska rozprawiali o tym, jak hipnoza może wpłynąć na rzucenie palenia czy wyjście z depresji. Dziennikarz postanowił wykazać się odwagą i dał się wprowadzić w trans przed kamerami.

- Patrz na mój palec. Kiedy mój palec się przybliży i dotknie twojego czoła, ty odprężysz się, zamkniesz swoje oczy, rozluźnisz swoją szyję i z każdym wydechem będziesz odprężać się coraz mocniej  - instruował Nowickiego trener hipnozy Maksym Komar.

Choć seans trwał zaledwie kilka sekund, głowa prowadzącego opadła, a ten po przebudzeniu przyznał, że poczuł rozluźnienie.

- Byłem świadomy wszystkiego, co się dzieje, ale bardzo fajny był powrót. Zrobiłeś jakiś dźwięk, czy mi strzeliło w szyi? Widząc twój palec, myślałem: o kurczę, zaraz odlecę. Tego się bałem. Jak już zamknąłem oczy, to poczułem się w bezpiecznym swoim środowisku - relacjonował swoje doświadczenia.

Redakcja poleca

Hipnotyzer w "Pytaniu na śniadanie". TVP promuje medycynę alternatywną?

Hipnoza w dalszym ciągu wzbudza kontrowersje. Nie brakuje osób, które podkreślają jej dobroczynne właściwości. Krytycy z kolei przyklejają jej łatkę zabobonu. Zwolenniczką tej metody jest między innymi księżna Kate, która miała z niej korzystać, żeby złagodzić ciążowe dolegliwości.

Hipnoza stosowana jest w terapii uzależnień, zwłaszcza od alkoholu. Pomaga również poradzić sobie z fobiami, stanami lękowymi i nerwicami. Wykorzystywana jest w leczeniu anoreksji, bulimii i otyłości, a także w przypadku depresji, problemów z samooceną i poczuciem własnej wartości. Bywa także wykorzystywana jako środek łagodzenia bólu, na przykład podczas zabiegów stomatologicznych.

Wielu lekarzy dostrzega zalety hipnozy, pamiętajmy jednak, że nie jest to "cudowna" moc i przed skorzystaniem z niej należy skorzystać z porady lekarskiej.

Hipnoza w "Pytaniu na śniadanie"
fot. screen: TVP / Pytanie na śniadanie