,

Helena Englert ma "chody" w Akademii Teatralnej dzięki ojcu? "Była zgoda na to"

23.05.2023 11:40

Helena Englert studiuje w warszawskiej Akademii Teatralnej, gdzie wykłada jej ojciec, Jan Englert. Aktorka przyznała, że uczelnia zgodziła się na jej prośbę ze względu na pokrewieństwo z gwiazdorem. Może liczyć na specjalne względy?

Helena Englert
fot. screen: Instagram @helena_englert

Helena Englert zyskuje coraz większą popularność, między innymi dzięki roli w głośnym, choć słabo ocenianym thrillerze erotycznym "Pokusa". Na swoim koncie ma także kreacje w takich produkcjach jak "Układ zamknięty", "Diagnoza" i "Barwy szczęścia". Helena chciała nauczyć się aktorskiego fachu w Stanach Zjednoczonych, jednak na New York University Tisch School of The Arts wytrzymała zaledwie półtora roku. Wróciła do Polski i obecnie studiuje w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Zobacz także: Helena Englert żałuje studiów w USA? Jej rodzice wydali na nie 300 tysięcy

-  Nie chciałam studiować w Polsce, bo zawsze chodziłam do międzynarodowych szkół, więc to było naturalne przedłużenie mojej edukacji. Chciałam spróbować (...) Teraz trochę żałuję, że zrzuciłam kiedyś polską Akademię Teatralną na drugi tor, bo jestem z niej zadowolona - mówiła w rozmowie z "Faktem".

Nie jest tajemnicą, że jednym z wykładowców Akademii Teatralnej w Warszawie jest ojciec Heleny, Jan Englert. Aktorka nie ukrywała, że ze względu na pokrewieństwo z gwiazdorem polskiego kina mogła liczyć na względy uczelni.

loader

Jan Englert wykłada na uczelni córki. Helena Englert jest wyjątkowo traktowana?

W rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim Helena Englert opowiedziała o ustępstwie, na jakie poszła uczelnia w związku z tym, że wykłada na niej ojciec aktorki. 22-latka nie może liczyć na taryfę ulgową i specjalne traktowanie, ale spełniono jej prośbę o to, by znalazła się w grupie, której nie uczy jej tata.

- Rozmawiałam na ten temat z władzami szkoły i doszliśmy do porozumienia. Chodziło o to, że mój tata uczy na trzecim roku i jedną grupę uczył mój tata, a drugą grupę uczyła Agata Kulesza. Była po prostu zgoda na to, że ja nie będę w grupie, którą uczy mój tata. Ja się na to zgodziłam, władze szkoły się na to zgodziły - opowiadała.

Dlaczego Englert nie chciała pobierać nauk od cenionego i doświadczonego ojca?

Helena Englert nie chciała być uczona przez ojca. Aktorka opowiedziała o studiach aktorskich

Helena Englert docenia talent i doświadczenie taty, nie chciała jednak uczyć się w prowadzonej przez niego grupie. Aktorka uważa, że taka sytuacja byłaby niekomfortowa dla jej kolegów i koleżanek.

- To chodziło o to, żeby nikogo nie stawiać w niekomfortowej sytuacji. Żeby moi koledzy z grupy mogli normalnie czerpać wiedzę od profesora, nie myśląc o tym, że mają na sali jego córkę. To byłoby niesprawiedliwe — oceniła. 

Gwiazda "Pokusy" nie tylko nie korzysta z pokrewieństwa ze znanym aktorem, ale także dba o komfort innych studentów. Postawa godna pochwały.

Ron Howard i Bryce Dallas Howard
10 Zobacz galerię
fot. Media Punch/Rex Features/East News

Logo radiozet Dzieje się