Zamknij

Harry i Meghan zostaną pozbawieni tytułów? Wiele na to wskazuje

05.12.2022 10:46

Książę Harry i jego żona Meghan Markle wprowadzają zamęt w życiu brytyjskiej rodziny królewskiej. Niedługo na platformie Netflix pojawi się kolejny film dokumentalny o ich historii. Czy stracą przez to tytuły?

Harry i Meghan
fot. Martin Meissner/Associated Press/East News

Harry i Meghan zostaną pozbawieni tytułów? Małżeństwo zamierza wywołać kolejną burzę i ponownie celuje w brytyjską rodzinę królewską. Harry niepochlebnie wypowiada się na temat najbliższych, a nowy dokument Netflixa może przelać czarę goryczy.

Zobacz także: "Harry i Meghan" - pierwszy zwiastun serialu Netflix o księciu Harrym i Meghan Markle

Harry i Meghan zostaną pozbawieni tytułów? Wiele na to wskazuje

Król Karol III jest mniej pobłażliwy niż jego matka, królowa Elżbieta II. Od samego początku swoich rządów wprowadza reformy i przełamuje wiele konwenansów. Brytyjskie media przypuszczają, że król nie będzie tolerował zachowania młodszego syna. Nawet Brytyjczycy uważają, że Meghan i Harry powinni stracić możliwość tytułowania się książętami. I to właśnie ich głosu może posłuchać nowy król.

Jak czytamy na portalu Onet, król Karol III nie może samodzielnie podejmować radykalnych decyzji, bo wiele określa ustanowione w Anglii prawo. Eksperci ds. brytyjskiej monarchii uważają, że król nie może ot tak pozbawić syna tytułu, ponieważ jest on księciem z urodzenia. Inaczej wygląda sprawa Meghan. Ona, zgodnie z tradycją, byłaby nazywana "księżną Harry'ego", straciłaby tym samym oficjalny tytuł księżnej Sussex, którym tak chętnie się posługuje. A jej powiązanie z rodziną królewską ograniczyłoby się tylko do bycia żoną arystokraty.

Najlepszym wyjściem dla Harry'ego byłoby dobrowolne zrzeczenie się wszystkich swoich tytułów królewskich. Można oczekiwać, że to zrobi, ponieważ wydaje się nienawidzić monarchii i swojej rodziny. Chyba że trzyma się ich tylko dlatego, żeby zarabiać więcej pieniędzy  - mówi Tom Bower.

Jak podaje Onet, Meghan i Harry najprawdopodobniej pogrążą rodzinę królewską w dokumencie Netflix. Już na długo przed premierą zapowiadają, że opowiedzą co się działo za tzw. zamkniętymi drzwiami. 

Harry i Meghan odeszli z rodziny królewskiej

W 2020 roku książę Harry i księżna Meghan podjęli decyzję o rezygnacji z pracy na rzecz brytyjskiej rodziny królewskiej. Następnie wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, gdzie udzielili kilku niepochlebnych wywiadów na temat najbliższych księcia. Od tego wydarzenia mijają ponad dwa lata, a stosunki Meghan i Harry'ego z resztą rodziny są bardzo napięte.

loader

Co ciekawe, Meghan i Harry nie cieszą się sympatią nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie coraz częściej krytykuje się ich zachowanie.

Zobacz także: Koroniewska i Dowbor skrytykowani za „rzucanie chleba na podłogę”. Fani byli oburzeni

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

RadioZET.pl/Onet.pl

Gwiazdy, które straciły dziecko
10 Zobacz galerię
fot. STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS, VIPHOTO/East News, PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS, TRICOLORS/East News