Obserwuj w Google News

Grażyna Bukowska była gwiazdą TVP. Wyjawiła prawdę o swoim zwolnieniu

3 min. czytania
08.11.2023 06:00

Grażyna Bukowska była doskonale znana widzom TVP jako prowadząca główne wydanie „Wiadomości”. Była też jedną z gospodyń w „Pytaniu na śniadanie”. Pewnego dnia nagle zniknęła z ekranów. Po latach wyjawiła, co stało za jej rozstaniem z publicznym nadawcą.

Grażyna Bukowska nagle zniknęła z TVP
fot. Wojciech Olszanka/East News

Grażyna Bukowska w 1979 roku została laureatką castingu na dziennikarzy telewizyjnych, który organizowała TVP. Dziennikarka nabierała doświadczenia przy takich programach jak „Dzień dobry w kręgu rodziny”, „Bliżej świata” czy „Telewizyjny Kurier Warszawski”. Została doceniona i przez osiem lat prowadziła główne wydanie „Wiadomości”. Miłośnicy programów porannych zapewne pamiętają Grażynę Bukowską również z „Pytania na śniadanie”. Dziennikarka zakończyła współpracę z telewizją w 2001 roku. Później pracowała m.in. w TVN. Co się stało, że tak nagle zniknęła z anteny?

Zobacz także:  Dziennikarz TVP Info zawieszony. „Ostatecznie wypadł z grafiku”

Grażyna Bukowska była gwiazdą TVP

Grażyna Bukowska nie planowała robić kariery w telewizji. Ukończyła Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a na casting organizowany przez TVP udała się za namową. Miała wówczas 23 lata i bez problemu otrzymała pracę. Chociaż na wizji przydarzały jej się wpadki, to profesjonalizmu nie można było jej odmówić. Wiele osób do tej pory pamięta, jak dziennikarka nazwała Jana Pawła II „Ojcem Świetnym”.

Widzowie uwielbiali Grażynę Bukowską, a dziennikarka była zadowolona ze swojej posady – jednak do czasu. W 2001 roku zdobyła się na złożenie wypowiedzenia. To był koniec jej kariery w TVP. Po latach ujawniła, dlaczego zrezygnowała z dobrze płatnej pracy.

Redakcja poleca

Grażyna Bukowska ujawniła powody odejścia z TVP

- Nie chcę wymieniać teraz nazwiska mojego ówczesnego szefa, ale, delikatnie mówiąc, nie byliśmy w najlepszych stosunkach. Cała redakcja buntowała się przeciwko jego pomysłom. Większość z nas pamiętała czasy komuny i mieliśmy wrażenie, że historia zatacza koło i to wraca. Dostawaliśmy faksy o tym, że ktoś będzie składać wieniec pod jakimś głupim pomnikiem i mamy zrobić z tego relację. Nie godziłam się na coś takiego. [...] Miałam dość upolitycznienia telewizji i robienia pewnych rzeczy dla świętego spokoju w obawie przed utratą pracy. Poza tym czułam, że nie chcę starzeć się na ekranie i wysłuchiwać, że mam zmarszczki – opowiadała po latach Bukowska w rozmowie z „Plejadą”.

Po odejściu z TVP dziennikarka zafundowała sobie 3 lata przerwy od mediów. Potem związała się z TVN. Jednak w 2011 roku znów odeszła z mediów. Dziś prowadzi spokojne życie na emeryturze, ale nie odcina się od dziennikarstwa. Od czasu do czasu przyjmie jakieś zlecenie, ale nie ma zamiaru robić niczego na siłę.

Grażyna Bukowska w rozmowie z „Plejadą” nie ukrywała, że czasem przez głowę przemyka jej myśl o powrocie do pracy w telewizji. Jednak po dłuższym namyśle stwierdziła, że musiałaby sprawdzić, jak wygląda w kamerze i czy akceptuje swój wygląd. Jest też zdania, że dla niektórych pracodawców jej wiek byłby sporym „odstraszaczem”.

Źródło: Radio ZET/Plejada

Nie przegap
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News