Zamknij

Była gwiazdą TVP. Zniknęła, bo kazali jej ukrywać nieuleczalną chorobę

28.11.2022 15:11

Ewelina Kopic przez lata była związana z Telewizją Polską, potem występowała jako prezenterka w innych stacjach telewizyjnych. Nagle zniknęła z anteny. Po latach nieuleczalnie chora Ewelina Kopic zdradziła prawdziwy powód odejścia z telewizji. 

Ewelina Kopic
fot. TRICOLORS/East News

Ewelina Kopic to dziennikarka i prezenterka telewizyjna, którą widzowie mogą pamiętać z "Pytania na śniadanie". Do programu trafiła w 2007 roku po przejściu na główną antenę z TVP Katowice. Potem prowadziła z Wojciechem Jagielskim program rozrywkowy "Zakręcony tydzień" w Dwójce. Widzowie Polsat Cafe mogą ją kojarzyć z talk-show "Grunt to rodzinka" oraz porannego programu "Nowy dzień" w Polsat News.

W 2013 roku, po szeregu programów w TV Puls, Ewelina Kopic wycofała się z występów na wizji. Odchodząc z pracy, wyznała publicznie, że jest nieuleczalnie chora i przez lata musiała maskować oznaki schorzenia, by nie widzieli ich widzowie. 

Ewelina Kopic odeszła z telewizji przez bielactwo 

Mało kto wiedział, że Ewelina Kopic choruje na bielactwo. Charakterystyczne białe plamy pokrywały aż 50 procent jej ciała, ale prezenterka umiejętnie maskowała je strojem i makijażem. Niestety często wiązało się to z niedogodnościami. Jak wspominała, przy trzydziestu stopniach latem musiała chodzić zapięta pod szyję. Żaden odbarwiony skrawek skóry nie mógł znaleźć się w kadrze. 

- Mimo to zdarzało mi się usłyszeć w pracy, że mam nieestetyczne plamy, które odwracają uwagę od tego, co mówię, więc dodatkowo nosiłam tony makijażu na rękach. Nie chciałam dłużej tego robić  - wyznała na Facebooku Ewelina Kopic. 

Dzisiaj prezenterka nie ukrywa choroby. Gdy prowadzi imprezy branżowe, pokazuje plamy i się tego nie wstydzi. Za telewizją nie tęskni, głównie przez to, jak traktowano ją tam ze względu na wygląd.

- Ja miałam niebezpiecznie zaburzoną samoocenę, a nie było mnie stać na serię wizyt u terapeuty czy psychologa. Decyzja o odejściu z telewizji rozpoczęła proces mojej autoterapii - wyznała w rozmowie z Gazeta.pl Ewelina Kopic. 

Była gwiazda TVP otwarcie przyznaje, że do dzisiejszej telewizji się nie nadaje. - Nie potrafię się sprzedawać i bywać, a dziś tak trzeba. W pewnym momencie stwierdziłam, że jeśli nie ma znaczenia to, co robisz, bo ważniejsze są towarzysko-biznesowe układy i wszechobecny lans, to pora znaleźć sobie inną niszę - wyznała. 

Obecnie Ewelina Kopic jest jedną z właścicielek agencji PR "Stąd do celu", która zajmuje się organizacją konferencji prasowych i kreowaniem wizerunku marki w mediach. Po odejściu z telewizji złożyła firmę eventową i portal "Dobrze być sobą", wspierający kobiety po wypadkach i chorobach.

EN_01320880_0512
fot. Tomasz Zukowski/East News
EN_01159052_1429
fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEWS
EN_01320880_1163
fot. Tomasz Zukowski/East News
Gwiazdy zwolnione z TVP. Przykre, jak się z nimi pożegnano [FOTO]
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News