Obserwuj w Google News

Ewa Błaszczyk spełniła swoje marzenie. Chce pomóc dorosłym w potrzebie

2 min. czytania
15.11.2022 16:17
Zareaguj Reakcja

Ewa Błaszczyk od dwudziestu lat działa społecznie i uświadamia na temat śpiączki. Aktorka spełnia swoje marzenie i zapowiada nowy projekt, który ma pomoc kolejnym ludziom, tym razem dorosłym.

Ewa Błaszczyk
fot. TRICOLORS/East News

Ewa Błaszczyk spełniła swoje marzenie. Aktorka jest znana z wielkiego serca i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Błaszczyk ponad 20 lat temu zaczęła nagłaśniać problem śpiączki i nieść pomoc ludziom. Jak podaje portal kobieta.wp.pl, aktorka rozwija projekt, dzięki któremu pomoc otrzyma jeszcze więcej osób.

Zobacz także: Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki pozostającej w śpiączce. „Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości”

Ewa Błaszczyk spełniła swoje marzenie. Chce pomóc dorosłym w potrzebie

W 2000 roku Ewę Błaszczyk spotkała tragedia. Jej córka Aleksandra straciła przytomność tuż po tym, jak zakrztusiła się tabletką. Dziewczynka zapadła w śpiączkę. Rok później aktorka założyła fundację, która miała uświadamiać społeczeństwo i wspierać dzieci po ciężkich urazach neurologicznych. Ewa Błaszczyk nieraz opowiadała o tym, jak trudna jest to misja, jednak nigdy nie zrezygnowała z niesienia pomocy. Jak podaje portal kobieta.wp.pl, aktorka ma w planach nowy projekt, tym razem dla dorosłych.

Redakcja poleca

W 2020 roku rozpoczęła się budowa ośrodka. Jak czytamy na kobieta.wp.pl, otwarcie ma nastąpić niebawem, Ewa Błaszczyk szacuje, że pierwszy pacjent zostanie przyjęty w marcu 2023 roku.

Widząc, jak wybudzają się kolejne dzieci, pomyślałam, że dorośli też potrzebują takiego miejsca - powiedziała w jednym z wywiadów.

Ewa Błaszczyk i jej fundacje

Ewa Błaszczyk założyła w 2002 roku fundację "Akogo?", 11 lat później powstała Klinika Budzik przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Ośrodek, który ma nieść pomoc dorosłym ludziom, będzie jej trzecim ważnym projektem. 

Zobacz także:  Maryla Rodowicz wyznaje prawdę o Połomskim. Chodziła z nim na tańce!

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl

Znani leworęczni
10 Zobacz galerię
fot. Instagram