Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: Sierocki zniesmaczony wygraną Blanki? Wyciekło nagranie

3 min. czytania
03.03.2023 22:20
Zareaguj Reakcja

W sieci krąży nagranie przedstawiające reakcję Marka Sierockiego na wygraną Blanki Stajkow w polskich preselekcjach do Eurowizji 2023. Internauci zwrócili uwagę, że na twarzy prezentera muzycznego widać zdziwienie, a może nawet niesmak. „Mina Sierockiego bezcenna” – można przeczytać na TikToku.

Marek Sierocki i Blanka Stajkow
fot. Piotr Molecki/VIPHOTO/East News

Nie milkną echa polskich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej głosów sprzeciwiających się decyzji jurorów – widzowie żądają, by reprezentantem naszego kraju na scenie w Liverpoolu został Jann, który otrzymał najwięcej punktów w głosowaniu SMS-owym. Dodatkowo Blance Stajkow zarzucono niedawno plagiat, a sprawa jest na etapie wyjaśnień.

Zobacz także:  Doda komentuje wyniki preselekcji do Eurowizji. „Co żeśmy zrobili?!”

Eurowizja 2023. W sieci trwa burza po wygranej Blanki Stajkow w preselekcjach

Takiego finału koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” nikt się chyba nie spodziewał. W mediach społecznościowych zawrzało po tym, jak decyzją jury z Edytą Górniak na czele Polskę na międzynarodowej scenie będzie reprezentowała Blanka Stajkow z piosenką „Solo”.

Według znacznej części internautów decyzja była niesprawiedliwa – do prezesa TVP trafiło nawet pismo z żądaniami, wystosowane przez dziennikarzy eurowizyjnych.

Doszło do złamania Regulaminu TVP i wystąpienia szeregu wątpliwości etycznych. (...) Co istotne, niejasny sposób wyboru laureata, naruszenie przepisów regulaminu oraz fundamentalnych zasad etyki prowadzą nie tylko do kontrowersji wśród polskiej opinii publicznej i ograniczenia listy artystów, którzy mogliby się zgłosić do udziału w konkursie

– można przeczytać we wstępie oświadczenia przekazanego Mateuszowi Matyszkowiczowi.

Tymczasem profil polsko-bułgarskiej piosenkarki na Instagramie zalała fala nieprzychylnych komentarzy oraz próśb o rezygnację z udziału w Eurowizji 2023.

Zrezygnuj. Błagamy, nie bierz dalszego udziału w tej ustawce. Masz jeszcze szanse wyjść z tego z twarzą

 – apelują do Blanki Stajkow oburzeni użytkownicy serwisu.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. Reakcja Marka Sierockiego na wyniki preselekcji jest hitem w sieci

Głos w sprawie kontrowersyjnego wyniku polskich preselekcji postanowiły zabrać również osoby ze świata show-biznesu. Solidarność z niezadowolonymi internautami wyraziła m.in. Ramona Rey, która w rozmowie z „Pudelkiem” oświadczyła, że „byłoby dużo lepiej, gdyby pojechał Jann”.

Oliwy do ognia dolał Michał Piróg, który w mocnych słowach skomentował uczciwość jednego z członków eurowizyjnego jury, Agustina Egurroli.

Zawsze siadałem za stołem i czekałem, co mnie zaskoczy i zachwyci, ale byli tacy, którzy pytali wcześniej "kto ma być najlepszy"

 – powiedział o koledze z „You Can Dance”, zarzucając mu brak obiektywizmu oraz nazywając go „człowiekiem wewnętrznego interesu”.

Okazało się, że występem Blanki na koncercie TVP najwyraźniej nie był zachwycony również jeden z jurorów, Marek Sierocki, który wydawał się zaskoczony wynikiem. Jego reakcję widać na filmiku, który krąży w sieci.   

Dochodzę do wniosku, że oni naprawdę szukali "charyzmy, osobowości scenicznej, kogoś, kto przykuje uwagę" i sami nie dowierzają, jaki wybór im przypisano
W którymś momencie, jak było zbliżenie – było widać, że Sierocki dał Jannowi 12

 – można przeczytać na TikToku.

A wy co myślicie o nagraniu? Rzeczywiście na twarzy jurora widać zdziwienie?

RadioZet.pl/"Pudelek"

Screen Tiktok/ewaaa_91
fot. Screen Tiktok/ewaaa_91
Screen Tiktok/ewaaa_91
fot. Screen Tiktok/ewaaa_91
Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest