Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023. Piróg miażdży Egurrolę. Mówi o „wewnętrznym interesie”

2 min. czytania
03.03.2023 16:04
Zareaguj Reakcja

Nie milkną echa polskich preselekcji do Eurowizji 2023. Tym razem do kontrowersyjnego wyniku wokalnych zmagań postanowił odnieść się Michał Piróg. Tancerz zarzucił Agustinowi Egurroli, że ten jest mało obiektywnym jurorem. Co na to Jann?

Piróg i Egurrola
fot. Michal Zebrowski/Dzien Dobry TVN/East News

Polskie preselekcje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji wzbudziły ogromne emocje – po wygranej Blanki Stajkow w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Oburzeni widzowie nie zgadzają się z werdyktem jury, domagając się, by reprezentantem naszego kraju na scenie w Liverpoolu został Jann. Oliwy do ognia dolewa fakt, że pojawiły się głosy mówiące, że piosenka „Solo” jest plagiatem.

Zobacz także:  Jann wspiera Blankę. Zabrał głos w sprawie hejtu: "Mam nadzieję, że to się skończy"

Eurowizja 2023. Widzowie oburzeni werdyktem jury. Jest list do prezesa TVP

Blanka Stajkow w rywalizacji o możliwość występu na międzynarodowej scenie pokonała Janna jedynie decyzją jurorów – wykonawca utworu „Gladiator” zdobył ogromną przewagę głosów publiczności. Oburzeni internauci nie kryli swojego rozczarowania, zostawiając mnóstwo komentarzy na instagramowym profilu polsko-bułgarskiej piosenkarki oraz oficjalnej stronie Eurowizji.

Zrezygnuj. Błagamy, nie bierz dalszego udziału w tej ustawce. Masz jeszcze szanse wyjść z tego z twarzą

 – apelowali do gwiazdy niezadowoleni z wyniku widzowie, dodając do swoich wpisów hasztag #blankazrezygnuj.

Na tym się nie skończyło – dziennikarze eurowizyjni wystosowali pismo z żądaniami do prezesa TVP, Mateusza Matyszkowicza, domagając się „opublikowania przez Telewizję Polską S.A. indywidualnych wyników głosowania jurorów i telewidzów, w tym liczby głosów, które spłynęły na poszczególnych uczestników w wyniku głosowania SMS, poddanych audytowi niezależnej firmy zewnętrznej, kryteriów doboru gremium oceniającego utwory i prezentacje, a także zbadania niezależności jurorów względem uczestników”.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. Michał Piróg zarzuca Agustinowi Egurroli brak obiektywizmu

O głośnej aferze wypowiadają również osoby związane ze światem show-biznesu – głos zabrała m.in. Ramona Rey, która wyraziła solidarność z widzami Eurowizji.

Byłoby dużo lepiej, gdyby pojechał Jann

 – powiedziała artystka w rozmowie z „Pudelkiem”.

Swoją opinią zdecydował podzielić się również Michał Piróg, który zasiadał w loży jurorskiej „You Can Dance” u boku Agustina Egurroli.

Zawsze siadałem za stołem i czekałem, co mnie zaskoczy i zachwyci, ale byli tacy, którzy pytali wcześniej "kto ma być najlepszy"

 – napisał tancerz na Instagramie.

Zapytany, kogo konkretnie ma na myśli, nie zostawił złudzeń, nazywając jurora preselekcji do Eurowizji 2023 „człowiekiem wewnętrznego interesu”.

Prezes, drugi pan ze zdjęcia, człowiek wewnętrznego interesu. Zwał jak zechcesz

– uściślił, dając jasno do zrozumienia, że mówi o Egurroli.

Wpis wywołał pozytywne reakcje – w sekcji komentarzy pojawiła się lawina podziękowań za odwagę, a na publikację zareagował także sam Jann. Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec eurowizyjnej batalii.

A Wy komu kibicujecie?

RadioZet.pl/"Pudelek"

Screen Instagram/michalpirog
fot. Screen Instagram/michalpirog
Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest